אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

94% מתושבי הרצליה חשים בטוחים במידה רבה להסתובב בעיר

70% אומרים שרמת האלימות בעיר נמוכה
4/06/2018
94% מתושבי הרצליה חשים בטוחים במידה רבה להסתובב בעיר (הגדל)

 

עד כמה תושבי הרצליה נהנים מתחושת ביטחון אישי? מה מידת החשש שלהם להיפגע מעבירות אלימות, בריונות בכביש וונדליזם? מה דפוסי הדיווח שלהם על חשיפה לעבירות? שאלות אלה ואחרות נבדקו בסקר דעת קהל בנושא שיטור עירוני בהרצליה שנערך עבור המשרד לביטחון הפנים ע"י "מאגר מוחות - מכון מחקר ויעוץ בינתחומי בע"מ".

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

הסקר בהרצליה הוא במסגרת סקר שנעשה בערים שבהן פועל מערך אכיפה עירוני, הכולל כוח משולב של כוחות שיטור ופיקוח עירוני, והוא נערך בשיטה של סקר טלפוני ואינטרנטי באמצעות ראיון מובנה במהלך החודשים אוגוסט-דצמבר 2017, בקרב מדגם הסתברותי ואקראי של 206 משיבים. טעויות הדגימה ברמת כלל המדגם 6.8% (ברמת ביטחון של 95%).

 

מן הסקר עולה כי רוב מוחלט מתושבי הרצליה (94%) חשים בטוחים במידה רבה להסתובב בעיר, 85% חשים בטוחים במידה רבה להסתובב בפארקים ובגנים הציבוריים בעיר. עוד עולה, כי רוב המשיבים מהרצליה (70%) טוענים כי רמת האלימות בעיר נמוכה, כשני שלישים (66%) חשים בטוחים במידה רבה ללכת בשעות החשיכה בעיר, 82% חשים כיום בטוחים בעיר באותה מידה בהשוואה לשנה שעברה.

 

רוב מוחלט מהמשיבים (87%) סבורים כי עבירות אלימות, כגון קטטות או תקיפות בסביבת מגוריהם, בפארקים ובמקומות בילוי נפוצות במידה בינונית ופחות.

 

רוב המשיבים מהרצליה (61%) נחשפו במהלך השנה האחרונה לעבירות איכות חיים, כגון הפרות מנוחה והפרעות רעש, באופן אישי או בסביבתם הקרובה. רובם (55%) לא דיווחו על כך לאף גורם. עשירית (9%) דיווחו על כך למשטרה, שליש (29%) דיווחו על כך למוקד העירוני וכ-7% דיווחו על כך גם למוקד העירוני וגם למשטרה.

 

רוב מוחלט (81%) מודעים לפעילות השיטור העירוני בעיר. 54% מהמודעים לפעילות מסכימים שהפעילות של השיטור העירוני גורמת לעלייה בתחושת הביטחון בעיר ו-48% מהמודעים לפעילות מסכימים שהפעילות של השיטור העירוני מפחיתה את רמת האלימות.

 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא הביע סיפוק מהממצאים ואמר "עיריית הרצליה מפעילה את השיטור העירוני כחלק מהמאמץ מתמשך לשילוב כוחות עם המשטרה במטרה להגביר את הביטחון האישי של התושבים ולמגר תופעות של אלימות ופגיעה באיכות החיים, ואני שמח שהתושבים אכן חשים בכך". 
 


לקריאת הדו"ח
 

 

 

  

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525