אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הרצליה בין 10 הרשויות הכי ירוקות בישראל

נבחרה ע"י הוועדה הציבורית - קלינטק 2018
18/06/2018
הרצליה בין 10 הרשויות הכי ירוקות בישראל (הגדל)

 ‏
נבחרה ע"י הוועדה הציבורית של הועידה והתערוכה הבינלאומית השנתית קלינטק 2018 לקבלת "אות העיר הירוקה".

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

העיר הרצליה גברה על עשרות ערים גדולות בישראל, כאשר הוועדה הציבורית של הועידה והתערוכה הבינלאומית השנתית קלינטק 2018, בחרה בה לאחת מעשר הערים הירוקות בישראל. טקס הענקת האותות לרשויות הירוקות יתקיים בגני התערוכה בת"א ביום שלישי, ה-26.6.

 

המושג קלינטק מתייחס למוצרים ולשירותים לטכנולוגיות נקיות. התערוכה הבינלאומית קלינטק היא לטכנולוגיות מים, התייעלות אנרגטית, אנרגיה מתחדשת, גז טבעי, בנייה ירוקה, מיחזור ותחבורה ירוקה, והיא מספקת למבקרים בה חידושים שעשויים לשנות את פניו של התחום.

 

לתחרות נרשמו עשרות רשויות גדולות ומבוססות, לצד יישובים קטנים ומועצות אזוריות. תהליך הבחירה נמשך מספר חודשים ובסיומו נבחרו עשר הרשויות הירוקות לשנת 2017.

 

הבחירה נעשתה על בסיס הפעילות הסביבתית שבוצעה בשנה האחרונה על ידי כל רשות בהתאם ל- 11 מדדים שנקבעו מראש: התייעלות אנרגטית והפחתת פליטות גזי חממה, מיחזור והפרדת פסולת, מים ושפכים, עידוד השימוש בתחבורה ציבורית, בנייה ירוקה, גינון, חינוך סביבתי, חזות פני העיר, מסחר ותעשיה ירוקים, טיפוח שטחים ציבוריים וטבע עירוני, ניהול עירוני בר קיימא.

 

השיפוט הסופי הסתייע בנתונים אובייקטיביים שנאספו מרשות המים והחשמל, המשרד לאיכות הסביבה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בנוגע לצריכת חשמל, מים, וייצור פסולת לנפש. נתונים אלה מהווים אינדיקציה לאפקטיביות של הפעולות שננקטות על ידי הרשויות המקומיות.

 

נוסף על הרצליה נבחרו בקטגורית ערים גדולות גם נתניה, אשדוד, חולון וראשון-לציון.

 

מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא אמר "הבחירה בהרצליה כעיר ירוקה מעוררת גאווה, ומעידה הן על ההשקעה העצומה של העירייה והעומד בראשה בכל ההיבטים של איכות הסביבה והן על המקצועיות הגבוהה והמסירות של העובדים, למען שמירה על העיר עבור הדורות הבאים". 


בתמונה: שד' ח"ן במרכז העיר לאחר שדרוג.
צילום: עיריית הרצליה 
 

 

 

  

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525