אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

עיריית הרצליה הצטרפה ל"אמנת מילאנו"

המקדמת תזונה ואורח חיים בריא בעיר על פי עקרונות תכנית התזונה הבריאה בהרצליה
16/07/2018
עיריית הרצליה הצטרפה ל"אמנת מילאנו" (הגדל)

 ‏

הילדים המוזנים במסגרות עירוניות, אוכלים ונהנים ממגוון רחב של סוגי מזון טרי, איכותי, שאינו מעובד, בריא ומקיים. הרצליה נמצאת באופן רשמי על המפה העולמית בתחום קידום התזונה הנבונה ואורח חיים בריא.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

השבוע התבשרה עיריית הרצליה כי סיימה בהצלחה את כל שלבי תהליך ההצטרפות ל"אמנת מילאנו" - אמנה בינלאומית לקידום מדיניות מזון עירונית וכעת מצטרפת לכ-170 ערים ברחבי העולם החתומות על האמנה.

 

מטרת האמנה היא ליצור מחויבות עירונית ושיתופי פעולה בין הערים המרכזיות בעולם לעידוד פעילות מקומית בעיר, שתוכל להניע שינוי חיובי ומעשי ובכך גם ליצור שינוי ברמה גלובלית לקידום "תזונה בת קיימא" - נגישות למים ומזון בריא, מזין ומקיים, כזכותו הבסיסית של כל אדם.

 

תכנית התזונה הבריאה בהרצליה הוגשה כתוכנית דגל עירונית, המופעלת על ידי העירייה מזה כ-4 שנים, כחלק מהמערך לקידום הבריאות של מחלקת הבריאות העירונית ובהובלת ראש העיר ומנכ"ל העירייה.

 

על פי עקרונות התכנית, כלל הילדים המוזנים במוסד החינוכי, ללא הבדלים סוציואקונומיים, אוכלים ונהנים ממגוון רחב של מזון טרי, איכותי, בריא ומקיים, לא מעובד, העומד בדרישות תזונתיות. עקרונות התזונה מותאמים על פי גיל, והילדים נחשפים למזונות חדשים באופן הדרגתי ועקבי, תוך תיווך נכון של המזון ע"י הצוות החינוכי. בנוסף, הילדים מקבלים העשרה חינוכית, להגברת הידע והעלאת המודעות להרגלי אכילה נכונים ומזון בריא לאורך כל השנה.

 

כלל מערך המזון העירוני מפוקח באופן צמוד ושוטף, החל מנקודת המוצא במפעל ההזנה ועד נקודת הקצה בצהרונים, המזון עובר בדיקות מעבדה בשגרה, מונפקים דו"חות ביקורת ומתוקנים ליקויים.

 

לדברי מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא "על פי המדיניות העירוניות, גם הענקת מזון איכותי, טרי ובריא, לילדי העיר, הינה חלק מהתפיסה החינוכית הכוללת של ערכיות ומצוינות וההצטרפות לאמנת מילאנו מבטאת את המחויבות העמוקה שלנו לנושא. אנו פועלים על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום, על מנת לספק לילדים את המזון הטוב ואיכותי ביותר, ואני מודה לאנשי יחידת הבריאות העירונית על קידום הנושא בכל גני העיר". 
  


 

טקס החתימה של ערי העולם על האמנה יערך ביום 4.9.2018, בתל-אביב. פרטים בהמשך.

 

 
 

 

 

 

  

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525