אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

הרצליה מובילה בשיעור הזכאים לבגרות מבין הערים הגדולות

הרצליה נמצאת במקום הראשון בזכאות לבגרות ב-5 יח"ל במתמטיקה
23/07/2018
הרצליה מובילה בשיעור הזכאים לבגרות מבין הערים הגדולות (הגדל)

 ‏

עוד הישג מרשים למערכת החינוך של הרצליה: מנתוני משרד החינוך לשנת 2017, עולה כי הרצליה ניצבת בצמרת הזכאות לבגרות בין הערים הגדולות המונות מעל 100 אלף תושבים. הישג זה ראוי לציון מיוחד לאור העובדה שבבדיקה נכללו בתי ספר על-אזוריים מקצועיים, שהעיר בחרה לאמץ מתוך אידיאל חינוכי ערכי.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

כך, על-פי הנתונים, הרצליה נמצאת במקום הראשון מבחינת אחוז הזכאים לבגרות בלימודי 5 יח"ל במתמטיקה – 29.7%, כך שהיא משיגה את היעד של ה-OECD שעומד על 30%. זוהי עלייה של 6.8% לעומת השנה שלפניה. גם באחוז הזכאים לבגרות בלימודי 5 יחידות לימוד באנגלית, הרצליה ממוקמת גבוה - במקום השני עם 65%, נתון המבטא עלייה בשיעור של 3.9%. הרצליה גם ניצבת במקום השני מבחינת תעודת בגרות איכותית, שעומדת בתנאי הסף של האוניברסיטאות, עם 80%.

 

כמו כן חלה עלייה באחוז התלמידים הנשארים בבית הספר מ-86.5% ל-90.9%, כלומר עלייה של 4.4% ובמקביל, ירידה באחוז הנשירה מ-1.2% ל-0.8%.

 

עלייה משמעותית חלה גם במרכז המחוננים והמצטיינים שחפים, בקרב תלמידי כיתות ג'-ו': מספר המצטיינים עלה מ-118 בשנת תשע"ז ל-175 בשנת תשע"ח, ובקרב התלמידים המחוננים חלה עלייה מ-162 בשנת תשע"ז ל-194 בשנת תשע"ח.

 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "עיריית הרצליה מקדמת בעקביות ובהתמדה את נושא החינוך, תוך השקעה אדירה, ואני שמח שיש לכך ביטוי בהישג המרשים. זוהי תעודת כבוד למערכת החינוך העירונית שלנו".

 

מנהל אגף החינוך, ד"ר יעקב נחום, אמר "ההישגים הינם בזכות עבודה מאומצת של צוותי המורים ומנהלי ביה"ס יחד עם מדיניות חינוכית שמובילים קברניטי העיר, בחשיבה ובעשייה בכל תחומי החינוך מהגיל הרך ועד התיכון". 

  

 

 

 

 

  

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525