אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

עיריית הרצליה נבחרה להציג יישום פתרונות חדשניים לניקיון העיר במסגרת "עיר חכמה"

התקיים בכנס בינלאומי שנערך בארה"ב
23/07/2018
עיריית הרצליה נבחרה להציג יישום פתרונות חדשניים לניקיון העיר במסגרת "עיר חכמה" (הגדל)

 ‏

עיריית הרצליה הציגה בכנס בין לאומי, של אלפי אנשי מקצוע מכל רחבי העולם, מערכת לשליטה ובקרה על ניקיון הרחובות, במסגרת "העיר החכמה". הכנס שנערך בסן דייגו שבארה"ב, מטעם חברת esri שהינה חברת המיפוי הממוחשב (gis) הגדולה בעולם.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

וכך עובדת המערכת: הפקח יוצא לשטח עם מכשיר סמארטפון ומעדכן באפליקציה ובודק את מצב קטע הרחוב, המידע מוזרם - און ליין - למערכות העיריה. המנהלים צופים בתמונת המצב ושולחים צוות לטפל בבעיה.

 

המערכת, שנבחרה להיות מוצגת מבין עשרות פרויקטים בעולם של פעילות ניקיון "החכמה", הוצגה על ידי אמיר זיו, מנהל אגף מחשוב ומערכות מידע בעיריית הרצליה. לדבריו "נושא ניקיון המרחב הציבורי הינו מרכיב חשוב מאוד לתושבי העיר. לאחר בחינה של מספר חלופות החלטנו לתת פתרון באמצעות הפלטפורמה של ה gis אשר מאפשרת לנו לתת מענה לצורך בבקרה על ניקיון רחובות, באופן עצמאי. מימוש זה התברר כמשתלם כלכלית מפיתוח חיצוני ומאפשר לנו עצמאות, גמישות וסוברניות בכל הקשור לתפעול המערכת".

 

זיו הדגיש את התועלות שבמערכת המאפשרת בין היתר: בקרה שוטפת של מנהלים המקבלים תמונת מצב במשרד של מפת העיר צבועה בצבעים שונים, המראים האם זה יום ניקיון של מקטע הרחוב והאם הוא נקי (צבע ירוק) או לא (צבע אדום), תגובה מהירה לתקלות, הפקת לקחים לטווח הארוך, תמונת מצב על איכון הפקחים בשטח.

 

יישום ומימוש המערכת בוצע בהנחיית ראש העיר, משה פדלון ומנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, בשיתוף פעולה עם אגף שאיפ"ה.

 

לדברי יהודה בן עזרא, מנכ"ל העירייה "אין ספק שהטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת ייעול משמעותי של השירות לתושבים. אני שמח על כך שאנשי מערכות המידע של עיריית הרצליה השכילו להוביל את התהליך, להשתמש בכלים המתקדמים והחדשניים ביותר שיש לטובת העבודה העירונית ושיפור פני העיר, ואני גאה בהכרה הבינלאומית שקיבלה העירייה על עצם הטמעת התהליך".

 

 

 

 

  

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525