אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

שלום כיתה א' - בחיוך

‏טיפים מאת מנהלי/ות בת הספר היסודיים בעיר, להורים ולילדים, לקראת העלייה לכיתה א'
27/08/2018
שלום כיתה א' - בחיוך (הגדל)

 ‏
רגע לפני פתיחת שנת הלימודים, קיבלנו ממנהלי/ות בתי הספר בעיר טיפים לעולים לכיתה א' ולהוריהם כדי להקל את העבר מהגן לבית הספר!

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

מורן אבני, מנהלת בי"ס אלון:
להורים: נקודת המבט שלנו על דברים - עושה נפלאות. הקשיים המזמנים לנו החיים, הם גם אלו אשר מצמיחים ומגדילים אותנו, אז חבקו הכל באהבה, מומלץ עם חיוך.
לתלמידים: צלמו את היום הראשון בעיניכם ובלבבכם. הרגישו שמחה ואהבה, אתם יוצאים לדרך נפלאה. רקמו מחשבות טובות במוחכם והאמינו כי הן יתממשו. ואם תיתקלו בבעיה, אל דאגה! זכרו את כל האנשים שיכולים לסייע ולעזור לכם, אתם לא לבד! 

 

אביטל מרגלית, מנהלת בי"ס לב טוב:
להורים: על מנת לייצר אמון ושיח מקרב, יש לדבר ליד הילד והילדה על בית הספר והמורה בטון חיובי, על מנת שיתפתח אמון. חשוב מאוד בסופו של יום לשאול את הילד/ה עם מי שיחקו בהפסקה, לשאול על דבר אחד חדש שלמד/ה.

 

ציפי זבדי, מנהלת בי"ס נוף ים:
להורים: הגיעו בשמחה ובהתלהבות, כך גם הילדים יגיעו. הגיעו כשאתם מאמינים בהם ובהצלחתם, כך גם הם יגיעו. הגיעו כשאתם נכונים להקשיב, ללמוד, לתת יד ולצאת למסע משותף... כך גם הם יגיעו.

 

זאב רץ, מנהל בי"ס בר אילן:
להורים: ילד מוכן הוא ילד בטוח. ילד בטוח הוא ילד רגוע. במפגש המקדים עם המורה יכיר הילד את המורה, את הסביבה הלימודית ואת המגירה האישית. בפעילות שתתקיים הוא ישאיר, בעזרת הוריו, את משאלותיו כתובות בסביבתו הלימודית. על מנת להקל על הילד ביום הראשון, אני ממליץ לכם לשוחח אתו על מפגש המוכנות על מנת להתגבר על ההתרגשות.

 

נירה אלפן, מנהלת בי"ס יוחנני:
לילדים: חיוך בבוקר יעשה לכם את היום. בואו כל בוקר אלינו ל'יוחנני' ונקבל את פניכם באווירה תומכת, בטוחה ומכבדת.

 

חגית אפרגן, מנהלת בי"ס ויצמן:
להורים: דברו עם ילדיכם על המעבר הצפוי, שתפו אותם בזיכרונות האישיים שלכם מכיתה א', עודדו אותם להביע את רגשותיהם וחששותיהם והגיבו בסבלנות. תמיכה ואהבה הם המתכון להצלחה. הדבר הכי חשוב הוא אף פעם לא להפסיק לשאול (אלברט אינשטיין).
לילדים: שמרו על הסקרנות שלכם ועל חדוות הלמידה, היו חברים טובים ועשו דברים מתוך שמחה ובחיוך.

 

יוסף לוי, מנהל בי"ס וולפסון:
להורים: כשאבא ואמא עולים לכיתה א' הם צריכים ללמוד לעשות שני דברים כמעט הפוכים: לשמור על שגרה יציבה ותואמת לסדר היום של הילדים, ולהתלהב מכל דבר שהילד חווה כאילו זו הפעם הראשונה בחיים.

 

אורית צדוק, מנהלת בי"ס רמב"ם:
להתחיל כיתה א', זה כמו תינוק שמתחיל ללכת: בהתחלה הולכים לאט, מחזיקים ידיים, לפעמים נופלים וקמים.. אך עם הזמן מתחילים ללכת יציב ואפילו לרוץ...
אז לא משנה באיזה "קצב" אתם בימים הראשונים של הלימודים, זכרו שעם הזמן החששות ירדו, תחושו ביטחון ואהבה ובע"ה תגדלו ותפרחו מתוך שלווה וחדוות יצירה.

 

אורנה בארנס, מנהלת בי"ס ברנר:
לילדים: בואו לבית הספר כל יום בשמחה וברצון רב לדעת, לפגוש חברים וללמוד דברים חדשים. כל יום לפני השינה חישבו מה הדבר החדש שלמדתי היום? ובכל יום תלמדו דברים רבים, חלקם בתחום החברתי וחלקם בתחום הלימודי. חלק מהלמידה יהיה ללא מאמץ רב וחלק אחר ידרוש מכם מאמץ ותגלו כי יש הנאה רבה שמגיעה אחרי מאמץ.

 

צפי מיכאל, מנהלת בי"ס ברנדיס:
הטיפ שלי הוא בהשראת ספרו של רוברט פולגום 'כל מה שאני צריך לדעת, כבר למדתי בגן'.
לילדים: זכרו לשתף את החברים, לחלוק איתם דברים, היו הוגנים ומלאי נתינה. צאו אל העולם מלאי סקרנות ועניין וגלו אותו... בהצלחה ילדים!
להורים: ערבו את הילדים בתהליך ההכנה לקראת העלייה לכיתה א. תרגלו הליכה בטוחה מהבית לבית הספר. היו רגועים וסמכו על הילדים. השלווה והשקט שלכם עוברים ישירות לילדים.

 

שירלי רוזמן, מנהלת בי"ס יצחק נבון:
"בהצלחה!
הגיע היום
אתה יוצא למקומות נפלאים!
אז שלום".

ומה אורזים כשיוצאים למקומות נפלאים?
בבוקר יום הלימודים הראשון עזרו לילדיכם להכין תיק קטן ובו מחברת, קלמר, קופסת אוכל, בקבוק שתייה, בובה או חבר רך אחר (לחיזוק הביטחון), קצת חלומות וחיוך גדול. יחד ב'נבון' נצא לדרך חדשה ומרגשת.

 

בלה בסן, מנהלת בי"ס גורדון:
להורים: שלחו את ילדיכם מדי בוקר בביטחון ובאמון בנו, הצוות החינוכי. אתם מפקידים בידינו את היקר לכם מכל. אנו נעשה הכל על מנת שהחוויה הראשונית תהיה טובה, מעצימה ומהנה. יחד, נאפשר לתלמידינו להצליח.

 

גלית אראל, מנהלת בי"ס אילנות:
לילדים: כדי ליצור קשרים חברתיים ולרכוש חברים חדשים, אני ממליצה לכם להביא משחק קופסא קטן בימים הראשונים ולהזמין חברים לשחק בצוותא בחצר.

 

ציפי סויסה קהל, מנהלת בי"ס הנדיב:
להורים: מי לוקח ומי מחזיר - אחד הדברים הכי מטרידים ילדים העולים לכיתה א' הוא השאלה מי ייקח אותו לבית הספר ומי יחזירו. ספרו לו מראש מי אחראי על העניין והבטיחו לעדכנו אם יחולו שינויים. עבור ילדכם מדובר בעניין משמעותי מאוד, הוא ירגיש בטוח יותר כשיידע מה עומד לקרות אתו ואת מי הוא יפגוש בסוף היום. בנוסף, ציידו את הילד בכרטיס שבו מופיע מספר הטלפון הנייד שלכם והניחו אותו במקום קבוע בילקוט למקרה הצורך.

 

הדר טימור, מנהלת בי"ס שז"ר:
לילדים: זוכרים שבגן הילדים בניתם מגדל קוביות? זוכרים שבים בניתם ארמון של חול? ומה קרה כשהמגדל או הארמון התפרקו... בניתם אותם מחדש!
הלמידה מזמנת לנו אתגרים, התמודדו עמם. אלו האתגרים שיבנו את הארמון שלכם, את המגדל שבאמצעותו תעלו הכי גבוה שתוכלו.
אתגרים מזמנים לכם מסע שבו אתם שואלים שאלות, בו אתם מרחיבים את הידע ולומדים דברים חדשים, בו אתם מגלים אילו כוחות טמונים בכם.

 

רדית אשר, מנהלת בי"ס בן צבי:
לילדים: נצלו את רגעי החופשה האחרונים לבילוי ומנוחה ולארגון משותף, יחד עם ההורים, של התיק והציוד אותו קניתם.
להורים: שיח משותף ופתוח של כל אחד מבני המשפחה אודות הרגשות הצפים בימים אלו יכול להקל על המעבר. שבו יחד בסלון או מסביב לשולחן האוכל ספרו כיצד את מרגישים לקראת העלייה של בנכם/בתכם לכיתה א'. הקשיבו לרגשות של ילדכם, זכרו שכל רגש מתקבל. באמצעות שיח חם ואוהב, מקבל ומכיל, תחזקו את הילדים ותתחזקו אף אתם.

  

 

  

 

 

  

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525