אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

עיריית הרצליה מקדמת תכנית להבטחת בריאותם של ילדים הסובלים מאלרגיה מסכנת חיים

25/08/2018
עיריית הרצליה מקדמת תכנית להבטחת בריאותם של ילדים הסובלים מאלרגיה מסכנת חיים (הגדל)

 ‏

עיריית הרצליה מובילה תכנית מערכתית להתנהלות בטוחה עבור ילדים הסובלים מאלרגיה מסכנת חיים במסגרות החינוך השונות, בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, וכן להעלאת המודעות של כלל האוכלוסייה לנושא. זאת במסגרת הנחיות משרדי הבריאות והחינוך. כל הפעילות נעשית בתיאום ובשיתוף מלא עם ההורים.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

כחלק מהתכנית, מפעילה מחלקת הבריאות העירונית צוות תזונה מקצועי שמלווה ותומך ביישום ההנחיות, נותן מענה תזונתי הולם לכל מוסד חינוכי, מבצע הדרכות והשתלמויות לצוותים החינוכיים ולצוותי הסייעות הרפואיות וכן עורך פיקוח ובקרה על כל התהליך.

 

מטרת התכנית היא הבטחת סביבה נקייה ובטוחה לילדים הסובלים מאלרגיה, באמצעות הדרכה, מתן כלים מקצועיים והגברת המודעות של הסביבה.

 

כך למשל, במוסד חינוכי שבו יש ילד אלרגי, יוכרזו שטחים סטריליים נקיים מהאלרגן, על פי סוג האלרגן, רמת המסוכנות ותכונות הפיזור שלו באוויר ויהיה בהם שילוט ברור האוסר להכניס את גורם האלרגיה.

 

חשוב גם שהצוות החינוכי יידע לתת מענה הולם במקרה של חשיפה לאלרגן. לשם כך מתקיימות הדרכות, שהן גם כוללניות לגבי אלרגיה בכלל, וגם פרטניות בהתאם לאלרגיה ולילד באותו מוסד. כך שלמעשה תופרים תכנית אישית עבור כל ילד.

 

מנכ"ל עיריית הרצליה יהודה בן עזרא אמר "המטרה שלנו היא להבטיח את בריאותם של הילדים הסובלים מאלרגיה ולשם כך אנחנו מפעילים מערך שלם הדואג לסביבה בטוחה לילדים, תוך ליווי, הדרכה ומתן כלים מקצועיים בכל המסגרות החינוכיות". 

  

 

  

 

 

  

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525