אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

עיריית הרצליה חתמה על אמנת מילאנו לקידום מדיניות עירונית לתזונה בריאה ואיכותית

4/09/2018
עיריית הרצליה חתמה על אמנת מילאנו לקידום מדיניות עירונית לתזונה בריאה ואיכותית (הגדל)

 ‏
בטקס חתימה חגיגי במוזיאון ת"א חתמה עיריית הרצליה ביום שלישי השבוע, 4.9, על הצטרפותה לאמנת מילאנו הבינלאומית לקידום מדיניות מזון עירונית. בכך מצטרפת הרצליה לכ-170 ערים ברחבי העולם החתומות על האמנה.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

במעמד החתימה השתתפו מנהל מחלקת הבריאות העירונית עדי חמו, מנהלת מדור קידום בריאות ואורח חיים בריא הדס לרר וכן נציגות של אמנת מילאנו וראשי ערים מהארץ ומהעולם. ראש העיר משה פדלון חתם על האמנה בהרצליה.

מטרת האמנה היא ליצור מחויבות עירונית ושיתופי פעולה בין הערים המרכזיות בעולם לעידוד פעילות מקומית בעיר, שתוביל לשינוי חיובי ומעשי ובכך גם ליצור שינוי ברמה גלובלית לקידום "תזונה בת קיימא" - נגישות למים ומזון בריא, מזין ומקיים, כזכותו הבסיסית של כל אדם.

תכנית התזונה הבריאה בהרצליה מופעלת על ידי העירייה מזה כארבע שנים, כחלק מהמערך לקידום הבריאות של מחלקת הבריאות העירונית ובהובלת ראש העיר ומנכ"ל העירייה.

 

על פי עקרונות התכנית, כל הילדים המוזנים במוסדות החינוכיים בעיר נהנים ממזון טרי, לא מעובד, איכותי ובריא. עקרונות התזונה מותאמים על פי גיל, והילדים נחשפים למזונות חדשים באופן הדרגתי ועקבי, תוך תיווך נכון של המזון ע"י הצוות החינוכי. בנוסף, הילדים מקבלים העשרה חינוכית, להגברת הידע והעלאת המודעות להרגלי אכילה נכונים ומזון בריא לאורך כל השנה.

 

כלל מערך המזון מפוקח באופן צמוד ושוטף החל מנקודת המוצא במפעל ההזנה ועד נקודת הקצה בצהרונים, המזון עובר בדיקות מעבדה בשגרה, מונפקים דו"חות ביקורת ומתוקנים ליקויים. 

 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא, אמר "ההצטרפות לאמנת מילאנו מבטאת את המחויבות העמוקה של עיריית הרצליה לקידום מדיניות מזון עירונית מפוקחת ואיכותית וזאת כחלק מהדרך שבה אנחנו מובילים את הרצליה כעיר בריאה ומקיימת עם מערך שלם של פעילויות ותכניות להגברת המודעות לנושא".   

  


 

בתמונה: מנהל מחלקת הבריאות העירונית עדי חמו ומנהלת מדור קידום הבריאות הדס לרר עם האמנה.
צילום: עיריית הרצליה.

 

  

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525