אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

110 גנים בהרצליה נהנים משיעור תנועה ותזונה בריאה

תכנית "נעים בגנים" כוללת הרצאה, ציוד ספורט מגוון, יום ספורט ועוד
16/09/2018
110 גנים בהרצליה נהנים משיעור תנועה ותזונה בריאה (הגדל)

 ‏
מעל 110 גנים בהרצליה כבר "מזיעים" ונהנים בשיעור תנועה שבועי, הניתן על ידי צוות מורים מקצועי, זאת במסגרת חינוך לתנועה שמפעילה עיריית הרצליה, מחלקת הספורט, בשיתוף המחלקה לחינוך הגיל הרך, יחידת הבריאות העירונית והפיקוח על הגנים במשרד החינוך. את חינוך לתנועה מנהלת קרן חמו, מנהלת חינוך גופני בגני הילדים.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

הפרויקט קיים למעלה מ-10 שנים, כאשר משנה לשנה גדל מספר הגנים המשתתפים בו, דבר המעיד על חשיבות ההטמעה של פעילות ספורטיבית כבר בגיל הרך, כמו גם על המשאבים הרבים המושקעים בתחום. עלות הפרויקט בגנים המשתתפים מסובסדת כמעט במלואה על ידי אגף החינוך, כך שתשלום ההורים הנו סמלי ועומד על 150 ₪ לשנה בלבד.

המטרה העומדת בבסיס הפעילות היא הרצון לחנך את ילדי הגנים לאורח חיים בריא על מנת שיהוו שגרירים משפיעים להפיכת הפעילות הגופנית לשגרת חיים, לדוגמה: לעודד עלייה במדרגות ולא במעלית, ללכת לגן ברגל ולא לנסוע במכונית ועוד. תפיסה זו מתבססת על מחקרים המעידים כי ילדים הינם "שגרירי השינוי" הטובים ביותר, בקרב ילדים ומבוגרים. כמו כן, הוכח כי הקניית הרגלי אורח חיים בריא מגיל צעיר הינה קרקע פורייה להישגים גבוהים ולפיתוח תפיסת המסוגלות.

במסגרת זו יוזמים עיריית הרצליה, מחלקת הספורט בשיתוף המחלקה לגיל הרך, יחידת הבריאות העירונית והפיקוח על הגנים במשרד החינוך, את פרויקט "נעים בגנים". מדובר בפרויקט ייחודי ומוביל מסוגו בארץ, שבו נבחרים מדי שנה 13 גנים הנהנים משני שיעורי חינוך גופני, בשבוע, הרצאה בנושא תזונה נכונה לצוות הגן ולהורים, המועברת על ידי תזונאית מוסמכת, ציוד ספורט מגוון ואטרקטיבי, לשימוש בגן וכן מתקיים יום ספורט בהשתתפות ההורים והילדים. בנוסף, הגננות נהנות מהשתלמות מקצועית המקנה כלים להדרכת ילדי הגן בנושאי תזונה ופעילות גופנית.

מנכ"ל עיריית הרצליה יהודה בן עזרא אמר כי "הפעילות הנרחבת של עיריית הרצליה בגני הילדים היא חלק מחשיבה לטווח רחוק כדי שהעיסוק בספורט והבנת החשיבות של תזונה בריאה יהיו חלק מאורח החיים של הילדים גם בבגרותם, ובכך לתרום לשיפור איכות החיים של העיר ותושביה". 

 


 

בתמונה: ילדים והורים ביום ספורט לילדי "נעים בגנים" 2017.
צילום: קרן חמו.

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525