אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

עיריית הרצליה תערער על ההחלטה לאשר את הרחבת מלון דן אכדיה

17/09/2018
עיריית הרצליה תערער על ההחלטה לאשר את הרחבת מלון דן אכדיה (הגדל)

 ‏
עיריית הרצליה מתכוונת לערער על החלטת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ת"א, בראשות דניאלה פוסק, לדחות את ההתנגדות להרחבת מלון דן אכדיה. משמעות ההחלטה היא שהמלון הממוקם סמוך לחוף הים יגדל ביותר מפי 6.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

על פי התוכנית, שעיריית הרצליה מתנגדת לה, יתווספו למלון דן אכדיה עוד 1,325 חדרים - גידול של יותר מפי 6! לעומת המצב כיום, וכן הוספת שטחים לשימושי מסחר, בהם מרכז כנסים, בתי עסק ומסעדות. כלומר, מדובר בשינוי מהותי של המצב הקיים, אשר יביא להקמת מפגע סביבתי ותחבורתי משמעותי בקו ראשון של חוף הים.

 

בחודש מאי השנה קיבל ביהמ״ש העליון את עמדת עיריית הרצליה, לפיה יש להחזיר את הדיון לוועדה המחוזית לצורך בדיקת העומס התחבורתי עפ״י הנחיות שיינתנו על ידו.

 

גם ביהמ"ש המחוזי החליט, בחודש מאי 2016 בעקבות עתירה שהגישו עיריית הרצליה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה נגד ההחלטה לאשר את הרחבת מלון דן אכדיה, כי העתירה מתקבלת והדיון בנושא מוחזר לוועדה המחוזית.

 

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה החליטה לדחות את ההתנגדות ולאשר את התכנית תוך שהיא קובעת כי "הוכח שעל אף שעומסי התנועה במרחב הפרויקט יגדלו כתוצאה ממימושו, עדיין רמת העומס ברחובות הסובבים נשארת בשעות ובימי השיא סבירה". 
מעיריית הרצליה נמסר: "עיריית הרצליה ממשיכה להיאבק בפרויקט שאם ייצא לדרך יפגע ברווחתם ובאיכות חייהם של תושבי הרצליה, וייצור מפגע תחבורתי וסביבתי שהשפעתו תורגש הן באזור חוף הים והן במערב העיר בכלל".  


 

 

  

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525