אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

עיריית הרצליה עתרה לבג"ץ בנושא חוק המרכולים

על פי העתירה: אין עילה להתערבותו של השלטון המרכזי באוטונומיה של הרשות המקומית
2/10/2018
עיריית הרצליה עתרה לבג"ץ בנושא חוק המרכולים (הגדל)

 ‏
עיריית הרצליה הגישה היום, שלישי, 2.10, עתירה לבג"ץ על מנת שיוציא צו על תנאי ויורה לשר הפנים לנמק מדוע לא תבוטל החלטתו לסרב לאשר את חוק העזר להרצליה (פתיחת עסקים וסגירתם) התשע"ח-2017 המוכר כחוק המרכולים, או לחילופין מדוע לא תבוטל החלטתו הנ"ל.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

בעתירה צוין בין השאר כי "חוק העזר להרצליה (פתיחת עסקים וסגירתם), התשע"ח - 2017, שאושר ע"י מועצת העירייה, קבע כי האיסור על פתיחת בתי עסק יעמוד בעינו, אך בשינויים מחייבים. משמע, כי יותרו פתיחתם של בתי עסק בסיווג מסוים ובמתחמים מוגדרים, באופן המשמר את הסטטוס קוו הקיים בעיר, והעיקר - באופן מידתי המתחשב בציבורים השונים".

 

עוד נכתב בעתירה כי "סירוב השר לאשר את חוק העזר, אישש את החשש שהוביל לתיקון חוק העזר, כאשר - עקב אופן פרשנותו של שר הפנים לתיקון שבפקודת העיריות - נשללו מידי העירייה סמכויותיה הבסיסיות להסדיר את ההתנהלות ב-ד' אמותיה".

 

"אין חולק כי קביעת אופי השבת במרחב הציבורי הינו נושא מורכב ורגיש", ציינה עוד העירייה בעתירה, "אך למרות זאת מתן הסמכות בידי הרשות המקומית אין בה כדי להשפיע על השלטון המרכזי (המיוצג נאמנה על ידי שר הפנים) ולא זאת בלבד אלא שחוק העזר, בהגדרתו אינו יכול לחרוג מעבר לגבולותיה של העיר הרצליה. זאת ועוד, רגישותו של תחום מסוים אינה יכולה להוות עילה להתערבותו של השלטון המרכזי באוטונומיה של הרשות המקומית".

 


 

מצ"ב נוסח העתירה

 

 

  

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525