אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

"אסור לחכות לקורבן הבא. חייבים לפעול ומהר"

קרא ראש עיריית הרצליה משה פדלון בעצרת מחאה שערכה העירייה הבוקר בבניין העירייה
4/12/2018
"אסור לחכות לקורבן הבא. חייבים לפעול ומהר" (הגדל)

 

"זהו יום עצוב למדינת ישראל. בושה לנו כחברה שאנו נאלצים לקיים מחאות בנושא האלימות נגד נשים", אמר ראש עיריית הרצליה משה פדלון, בעצרת מחאה שערכה העירייה הבוקר.

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

"רק בשבוע שעבר ציינו את יום המאבק באלימות כלפי נשים והמציאות המדממת חוזרת ומכה בנו שוב ושוב. זו מציאות שחייבים לשנות מיד. אני יוצא בקריאה לממשלה ולרשויות המדינה להתחיל לעשות. להתחיל להקצות משאבים לתוכניות טיפול באלימות במשפחה. מדובר בתוכנית חירום! נשים משלמות בחייהן על אוזלת היד שלנו כחברה. אסור לנו לחכות לקורבן הבא. חייביים לפעול ומהר. נחצה הקו האדום - די לאלימות כלפי נשים".

 

מ"מ וסגנית ראש העיריה איה פרישקולניק אמרה "נשים נרצחות מדי שנה כי בחברה הישראלית 'אלימות נגד נשים' היא תופעה נסבלת. היום אנחנו ניצבות כאן כדי להגיד די! די להשלים עם תופעה בזויה, שהייתה צריכה כבר מזמן לחלוף מן העולם. אנחנו לא נשלים עם מצב בו חייה של אישה אינם בידיה. "כמחזיקת תיק הנשים העירוני, אני מתחייבת על שורת פעולות שיינקטו על מנת להבטיח שבתוך הארגון שלנו, תהיה אפס סבלנות לאלימות מגדרית. בעזרת מינהל נשים, אגף החינוך ואגף תנו"ס, בתקופה הקרובה יאושרו ויוטמעו תכניות לימוד שעוסקות באומץ ובישירות באלימות בתוך המשפחה".

 

עו"ד רותי אלדר, מתנדבת במינהל נשים בעירייה ועוסקת בסיוע לנפגעות עבירה תיארה את סיפורה של עובדת שנפלה קורבן לניסיון רצח ע"י בן זוגה לעיני בנם, ועברה שנים מטלטלות של שיקום. בעצרת הוקרא מכתבה של רות רזניק, כלת פרס ישראל וחברת מועצה לשעבר, בו הבהירה "יש לדאוג שהממשלה תפעל למען רווחת בניהם, הוריהם, אחיהם של הקרבנות. עלינו החובה לחשוב ולתמוך באותן רבבות רבות של נשים וילדיהן החיים במעגל האלימות. עלינו להחדיר את הנושא של אי אלימות לכל מערכות החינוך כדי שהדור הבא יגדל כשנושא זה לא מוכר ולא ידוע לו". בהנחיית מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, איפשרה הנהלת העירייה לכל עובד ועובדת להשתתף בעצרת, במסגרת שעות העבודה.

 

 


 


בתמונה: דוברות עיריית הרצליה מנכ"ל עיריית הרצליה יהודה בן עזרא (משמאל) ראש העירייה משה פדלון, סגנית ראש העיר עפרה בל, מ"מ וסגנית ראש העיר איה פרישקולניק עובדי עיריית הרצליה בעצרת המחאה.
צילום: דוברות עיריית הרצליה

  

 

""

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525