אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

תלמידי הרצליה בסדנת "החוויה המתגלגלת"

התלמידים התנסו באתגרים יומיומיים הניצבים בפני אנשים עם מוגבלות
18/12/2018
תלמידי הרצליה בסדנת "החוויה המתגלגלת" (הגדל)


מאות תלמידי שכבת ט' בבתי הספר בהרצליה השתתפו בשבוע האחרון בסדנת "החוויה המתגלגלת", שבמהלכה הם נחשפו והתנסו בפועל באתגרים יומיומיים הניצבים בפני אנשים עם מוגבלות.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

הסדנה היא חלק מתכנית לפיתוח המעורבות החברתית של תלמידי ותלמידות הרצליה בשכבה ט' בעיר. במסגרת זו פועלת תכנית "בשביל" בה לומדים התלמידים שעה שבועית בנושא.

 

בחודש האחרון, עסקו התלמידים בנושא נגישות ואנשים עם מוגבלות, והשיעורים עסקו ברגשות המתעוררים כאשר פוגשים אדם עם מגבלה, בהם רתיעה או חשש, וכיצד מתייחסים אליו. המערך נחתם בסדנת "החוויה המתגלגלת", מיזם של עמותת "בית הגלגלים" שנועד לקרב את הציבור לעולמם של אנשים עם מוגבלות.

 

עיריית הרצליה היא חלוצה באימוץ הסדנה וכחלק מתכנית "בשביל" מקדמת את הפעילות בבתי ספר בעיר. רק בשבוע האחרון עברו את הסדנה מאות תלמידים ובהמשך צפויות סדנאות נוספות.

 

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "אני שמח על הפעילות החשובה של תכנית 'בשביל', הנותנת ביטוי למשמעות הרבה שאנו מייחסים לכך שילדים ייחשפו כבר מגיל צעיר למעורבות חברתית, כולל היחס לאנשים עם מוגבלות והקשר איתם".

 

מנכ"ל עיריית הרצליה יהודה בן עזרא אמר "עיריית הרצליה רואה חשיבות בפעילות משותפת ומקרבת עם אנשים עם מוגבלות וזאת כאמצעי חשוב להגברת ההבנה לצרכיהם הייחודיים ולתחושת הקשר איתם".


 

בתמונות: תלמידי חט"ב סמדר מתנסים בתנועה עם כיסא גלגלים. תלמידי חטיבת בן גוריון עם המרצים מבית הגלגלים בסיום הסדנה.

צילומים: עיריית הרצליה.

 

 

  

 ""

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525