אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

הרצליה תערור על ההחלטה לאשר את הרחבת מלון דן אכדיה

על פי התוכנית יתווספו למלון דן אכדיה עוד 1,325 חדרים - גידול של יותר מפי 6!
24/12/2018
הרצליה תערור על ההחלטה לאשר את הרחבת מלון דן אכדיה (הגדל)


ראש עיריית הרצליה משה פדלון העביר במועצת העיר, שהתקיימה ביום ראשון, החלטה לפיה עיריית הרצליה תערור על החלטת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ת"א, לדחות את ההתנגדות הוועדה המקומית להרחבת מלון דן אכדיה. בכך, תצטרף העירייה כעוררת לוועדת המשנה לתכנון ובנייה הרצליה. הערר צפוי להידון בחודש הבא במועצת הארצית לתכנון ובנייה.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

על פי התוכנית, שעיריית הרצליה מתנגדת לה, יתווספו למלון דן אכדיה עוד 1,325 חדרים - גידול של יותר מפי 6! לעומת המצב כיום, וכן הוספת שטחים לשימושי מסחר, בהם מרכז כנסים, בתי עסק ומסעדות. כלומר, מדובר בשינוי מהותי של המצב הקיים, אשר יביא להקמת מפגע סביבתי ותחבורתי משמעותי בקו ראשון של חוף הים.

 

בחודש מאי השנה קיבל ביהמ״ש העליון את עמדת עיריית הרצליה, לפיה יש להחזיר את הדיון לוועדה המחוזית לצורך בדיקת העומס התחבורתי עפ״י הנחיות שיינתנו על ידו.

 

גם ביהמ"ש המחוזי החליט, בחודש מאי 2016, בעקבות עתירה שהגישו עיריית הרצליה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה נגד ההחלטה לאשר את הרחבת מלון דן אכדיה, כי העתירה מתקבלת והדיון בנושא מוחזר לוועדה המחוזית. למרות אלו, הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה החליטה לדחות את ההתנגדות ולאשר את התכנית.

 

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר: "אנו לא מוותרים - ומערערים. עיריית הרצליה תיאבק בפרויקט בכל הכלים העומדים לרשותה. אם אכן תצא התוכנית לדרך היא תפגע ברווחתם ובאיכות חייהם של תושבי הרצליה, ותיצור מפגע תחבורתי וסביבתי שהשפעתו תורגש הן בסביבה החופית והן במערב העיר".

 


 

מצורפים תמונות אילוסטרציה של מצב מוצע.

 

  

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525