אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

תלמידי "נוף ים" נהנו מסיור חווייתי באקו-פארק אפולוניה

במקום יש מגוון עשיר של חי וצומח, בהם כאלה שנמצאים בסכנת הכחדה
25/12/2018
תלמידי "נוף ים" נהנו מסיור חווייתי באקו-פארק אפולוניה (הגדל)


תחנות הפעלה יחד עם סיורים בין מגוון אוצרות טבע וארכיאולוגיה, אלה רק קצת מהאפשרויות שציפו לתלמידי כיתות ה' בביה"ס היסודי-קהילתי נוף ים שיצאו לסיור ראשון באקו פארק אפולוניה - ריאה ירוקה המשתרעת לצד החוף הצפוני בעיר.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

בין האתרים והפעילויות שחוו הילדים: תחת עץ שקמה עתיקה למדו על חשיבות העצים ועל האקו-פארק כמסדרון אקולוגי; ליד החפירות הם האזינו להסברים על ההיסטוריה של אפולוניה, כולל ממצאים מהתקופה הביזנטית מלפני כ-1600 שנה ועל הקרב המפורסם בין צלאח א-דין וריצ'רד לב הארי שנערך בשדות אלו ממש; תצפתו על בעלי החיים באזור והנכיחו אותם בעזרת חידון אינטראקטיבי.

 

אקו פארק אפולוניה כולל מגוון עשיר של חי וצומח, ביניהם כ-30 מינים הנמצאים בסכנת הכחדה, חלקם עולמית, כמו צבי ארץ ישראלי, קיפוד חולות, צבי ים ויבשה, ציפורים מקומיות ונודדות ועוד. הפארק מתפקד כריאה ירוקה לטובת התושבים ובעלי החיים ומאפשר שימור ערכי טבע, סביבה, קהילה והיסטוריה והנגשתם לקהל.

 

במסגרת פיתוח אקו-פארק אפולוניה, מקדמת עירית הרצליה בשיתוף החברה להגנת הטבע ותושבים מהאזור, הקמת מרכז מבקרים קהילתי-אקולוגי ומספר מסלולי סיור נושאיים לטובת התושבים בכלל ותלמידי מערכת החינוך בפרט.

 

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "האקו-פארק הוא פנינת טבע בעלת חשיבות לאומית, שבה ניתן לראות מיני צמחים ובעלי חיים נדירים ואנו פועלים על מנת לשמר אותה ככזו לטובת כלל התושבים והמבקרים".

 

מ"מ וסגנית ראש העיר איה פרישקולניק אמרה "הסיור המרתק של התלמידים הוא חוויה שמעשירה אותם הן בדרכי ההתבוננות שלהם על הסביבה ועל אוצרות הטבע שבה, והן בהבנה כמה חשוב לשמור על משאב טבע חשוב כל כך שנמצא ממש כאן בהרצליה".

 

מנכ"ל עיריית הרצליה יהודה בן עזרא ציין כי "עיריית הרצליה רואה בשימור הטבע העירוני משימה בעלת חשיבות חינוכית וסביבתית, ואנו מיישמים אותה לצד מאמץ מתמשך להגברת המודעות להגנה על משאבים מתכלים והפחתת זיהום אוויר". 

 


 

בתמונה: תלמידי נוף ים מסיירים באקו פארק אפולוניה.

צילום: דוברות עיריית הרצליה.
 

  

"" 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525