אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

בסוף תהליך למידה נבחר הסמל של בי"ס יצחק נבון

בבחירה השתתפו תלמידי ביה"ס, הצוות החינוכי וההורים
7/01/2019
בסוף תהליך למידה נבחר הסמל של בי"ס יצחק נבון (הגדל)


בטקס חגיגי שנערך ביום שישי האחרון בבית הספר ע"ש יצחק נבון, בהשתתפות ראש העיר משה פדלון וארז נבון, בנו של נשיא המדינה החמישי יצחק נבון ז"ל, הוכרז על סמל בית הספר הנבחר. בבחירה השתתפו תלמידי ביה"ס, הצוות החינוכי וההורים.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

"נבון" הינו בית ספר צומח וכיום לומדים בו כ- 160 תלמידים בכיתות א'-ג'. הסמל נבחר בתום מסע למידה בית ספרי שארך חודש ועסק בשאלה "מהו סמל וכיצד צריך להיראות סמל בית הספר?". במסגרת זו למדו התלמידים מה הם סמלים בעזרת דוגמאות שונות מעולמות תוכן שונים, שוחחו על המטרה של סמלים וחשיבותם ובהמשך למדו להכיר את דמותו של יצחק נבון ז"ל: על כך שמעבר להיותו נשיא המדינה הוא כיהן גם כשר חינוך, והיה גם מורה, משורר, מחזאי ומעל הכל אב מסור לשני ילדיו.

 

מסע הלמידה שולב בתוך תכני הלימוד הרלוונטיים לתלמידים. כך תלמידי כיתות ב'-ג' למדו כיצד לכתוב מכתב וכיצד יש לשאול שאלות. המשימה שקיבלו אחר כך הייתה לכתוב מכתב לארז, בנו של יצחק נבון ז"ל, ולשאול בו שאלות על אביו. ארז נבון הוזמן לבית הספר שבועיים לפני תום המסע ובשיחה אישית עם התלמידים ענה על שאלותיהם שעסקו בעיקר בילדותו בבית הנשיא.

 

בשלב הבא חשבו התלמידים על מאפייני בית הספר בו ומה הם רוצים שיבוא לידי ביטוי בסמל בית הספר, וציירו מספר הצעות. בנוסף, התקיים שיח כיתתי בו צוינו מילים שונות שמאפיינות מבחינתם את ביה"ס, בהן מסע, בחירה, צמיחה, למידה, שיתוף, קירות אלכסוניים ועוד. הציורים והמילים הועברו לשניים מהורי בית הספר, שהם מעצבים גרפיים במקצועם, שירן בחרי ושגיא בלומברג, והם יצרו ארבעה סמלים שונים לבחירה.

 

בבוקר שישי האחרון בחרו התלמידים והצוות את הסמל המועדף עליהם בבחירות חשאיות. לאחר מכן הגיעו הוריהם וגם הם הצביעו.

 

במקביל, כתבו תלמידי כיתות ב'-ג' שיר בית ספרי והוא הולחן ע"י דנה רובינשטיין, אמו של תלמיד כיתה ב', ותלמידי בית הספר שרו את השיר בסופו של הטקס הבית ספרי.

 

ראש העיר משה פדלון אמר בטקס "תהליך הלמידה והטקס מהווים דוגמה לשיתוף פעולה טוב בין הילדים, הצוות החינוכי וההורים, שהצליחו להפוך רעיונות ומידע לסמל שיבטא גם את הרוח של ביה"ס וגם את הדרך של הנשיא החמישי שלנו יצחק נבון".

 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא "מרגש לראות כיצד בחירת סמל לבית ספר הצליחה לעורר כזו פעילות חינוכית מרתקת ומעשירה שהילדים, המורים וההורים היו מעורבים בה בצורה כל כך אינטנסיבית".


בתמונה: ארז נבון בנו של הנשיא יצחק נבון ז"ל (משמאל) ראש עיריית הרצליה משה פדלון, מנהלת בי"ס נבון שירלי רוזמן וסגנית ראש העיר עפרה בל עם הסמל הנבחר של ביה"ס.

צילום: דוברות עיריית הרצליה.

 

 

  

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525