אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הרצליה משתתפת בתחרות 'יער עירוני'

התחרות מתקיימת במסגרת אירועי שנת ה-70 למדינה
22/01/2019
הרצליה משתתפת בתחרות 'יער עירוני' (הגדל)

 

עיריית הרצליה אירחה ביום חמישי האחרון ועדת שיפוט מטעם משרד החקלאות בתחרות "יער עירוני". התחרות מתקיימת במסגרת אירועי שנת ה-70 למדינה, כאשר משרד החקלאות יצא בקריאה לרשויות המקומיות בישראל להשתתף בתחרות.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

המושג יער עירוני מתייחס לכלל העצים הנטועים במרחב העירוני והיוזמה שמה לה למטרה לקדם ולהעצים את נושא שימור העצים ונטיעתם בתחומי הערים.

 

עיריית הרצליה ניגשה למיזם יחד עם עוד חמש רשויות נוספות,  וביום חמישי האחרון אירחו ראש העיר וצוות גנים ונוף של אגף שאיפ"ה ועדת שיפוט הכוללת אנשי מקצוע מטעם משרד החקלאות, על מנת לבחון את היער העירוני בהרצליה בהיבטים של קיום סקר עצים, סטנדרט העצים בעיר, שמירה על קיימות, גיזום וטיפוח, תכניות עבודה עתידיות, שיתוף הציבור בנטיעות ותכניות חינוכיות בבתי הספר. החלטת הוועדה תתפרסם בחודש מאי השנה.

 

בעיר הרצליה נטועים למעלה מ-45 אלף עצים, ובכל תכנון של רחוב חדש, גינה או מרחב ציבורי אחר נלקח בחשבון הצורך לטעת כמה שיותר עצים המאפשרים הצללה טבעית, שמירה על צביון עירוני ירוק ולמעשה מהווים נדבך מרכזי בשמירה על איכות הסביבה.

 

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "הצטרפותה של עיריית הרצליה למיזם היער העירוני, היא  חלק מהחזון העירוני הרואה בעצים גורם משמעותי בהשפעה הסביבתית החיובית על המרחב העירוני ועל איכות החיים של התושבים".

 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "העצים הם חלק מהתשתית הירוקה של העיר, כשהעירייה פועלת  לשמר אותם ולטעת עצים נוספים. כמו כן אנו מטמיעים את ערכי השמירה עליהם בתכנית הלימודים בבתי הספר וכן במיזמים שונים שאנו מקיימים בשיתוף  הציבור".   

   

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525