אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

תיכון הנדסאים אירח תחרות אימונים ברובוטיקה בנושא החלל

4/02/2019
תיכון הנדסאים אירח תחרות אימונים ברובוטיקה בנושא החלל (הגדל)

 

33 בתי ספר מרחבי הארץ הגיעו ביום חמישי האחרון, 31.1, לתחרות אימונים במסגרת תחרות הרובוטיקה FIRSTבקטגוריית FTC שנערכה בתיכון הנדסאים הרצליה.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

 

התחרות, שהתמקדה בנושא החלל, הייתה במעמד מ"מ וסגנית ראש העיר איה פרישקולניק, והאסטרונאוט איש נאס"א גארט רייסמן בירך את המשתתפים וסיפר להם על חוויותיו מהטיסה לחלל.

 

בנוסף, סוכנות החלל הישראלית הקימה במקום עמדות והפעלות בנושא, בהן הדגמה של רכב החלל SPACE.ILשמתוכנן לנחות על הירח ופותח ע"י שלושה צעירים, בהם שניים שהם בוגרי תיכון הנדסאים, יונתן וינטרוב וכפיר דמרי.

 

תכנית FTC מבוססת על למידה חווייתית ומשמעותית של תחומי המדע, ההנדסה והטכנולוגיה, מיועדת לתלמידי כיתות י' אשר עובדים כקבוצה ויחד מתכננים, בונים ומתכנתים רובוטים המתחרים מול קבוצות אחרות. בדרך זו מתנסים התלמידים ביזמות וביצירתיות תוך כדי הנאה הנשענת על אתגר ומאמץ משותף.

 

ראש העיר משה פדלון אמר "החינוך המדעי טכנולוגי בהרצליה הפך כבר לשם דבר, כאשר תלמידי העיר מצליחים לרשום הישגים מרשימים בתחרויות ובאולימפיאדות בארץ ובעולם, כולל שיגור שני לוויינים לחלל".

 

מ"מ וסגנית רה"ע הממונה על החינוך, איה פרישקולניק, אמרה: "התחרות משלבת את כל היסודות שמרכיבים הצלחה: התרגשות, מסירות לרעיון, דיוק והקפדה, תוך רכישת כלים ומיומנויות להתמודדות עם אתגרי הזמן". 
 


 

בתמונה: פתיחת התחרות בתיכון הנדסאים.
צילום: עיריית הרצליה.

 

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525