אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

העיר הרצליה אבלה על פטירתו של אלי לנדאו ז"ל, רה"ע לשעבר

אדם בעל חזון ואיש רב פעלים שתרם רבות לקידומה ופיתוחה של הרצליה


6/02/2019
העיר הרצליה אבלה על פטירתו של אלי לנדאו ז"ל, רה"ע לשעבר (הגדל)

 

עיריית הרצליה אבלה על פטירתו של אלי לנדאו ז"ל, ראש העיר החמישי של הרצליה. לנדאו ז"ל, יליד 1939, גילם בדרך חייו ובפעילותו הציבורית העשירה את מרכיבי ההוויה הישראלית.

 

הוא לחם במלחמת ששת הימים והיה בין ראשוני הצנחנים שנכנסו לעיר העתיקה והגיעו לכותל המערבי וכן במלחמת ההתשה. בהמשך היה כתב צבאי של העיתון "מעריב" ובין השאר סיקר את הקרבות במלחמת יום הכיפורים. שנים רבות היה ממקורביו של אריאל שרון, וגם שימש כעוזרו. במשך 15 שנים כיהן כראש עיריית הרצליה ולאחר סיומן התמנה ליו"ר חברת החשמל, תפקיד שמילא עד שנת 2004.

 

בשנת 1983 נבחר לכהונת ראש עיריית הרצליה ושימש בתפקיד זה עד לשנת 1998. בין היוזמות והפרויקטים שקידם וחולל בעיר - הקמת המרינה, הגדלת אזור התעשייה והפיכתו למרכז היי טק מתקדם ומבוקש, בניית אצטדיון הכדורגל, המטווח האולימפי, הקאנטרי קלאב ובית חיל האוויר שבתוכו פועל היכל האמנויות, שיקום נרחב בשכונות יד התשעה ונווה ישראל. לנדאו ז"ל גם תמך ביוזמתו של פרופ' אוריאל רייכמן להקמת המרכז הבינתחומי הרצליה, בתקופתו החל תכנון פארק הרצליה ועוד.

 

במקביל לתפקידו כראש העירייה היה גם יו"ר מרכז השלטון המקומי ולאחר מכן יו"ר מועצת השלטון המקומי.

 

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, הביע את צערו ואמר "עשייתו של אלי לנדאו ז"ל למען העיר טבועה וניכרת בכל פינה בה. חזונו וערכיו מהווים עבורי השראה גם במפעלינו כיום. אני מבטיח כי פועלו של האיש היקר הזה יונצח על ידי העיר בדרך ראויה".

 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר: "בנימה אישית, אני מביע צער עמוק. כמו שעבד לצידו שנים רבות, אהבתי אותו והייתה לי הערכה גדולה על כל שעשה למען העיר ולמען תושביה - ובעיקר למען החלשים שבהם".

 הלווייתו של אלי לנדאו תערך ביום חמישי, 07.02.19, בשעה 14:00 בבית העלמין הישן בנתניה, בשכונת בן ציון, רח' רד"ק 2.

 

יהי זכרו ברוך.

  


 

בתמונות: אלי לנדאו וראש העיר משה פדלון.

צילומים: דוברות עיריית הרצליה.
 

 

""

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525