אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

ראש העירייה פדלון: המדינה מקפיאה בפועל את הסכם הגג עם הרצליה

הקפאת התשתיות הלאומיות לא מאפשרת לעירייה לאשר את המשך הבנייה בשכונה
13/02/2019
ראש העירייה פדלון: המדינה מקפיאה בפועל את הסכם הגג עם הרצליה (הגדל)

 

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה הרצליה החליטה היום, רביעי (13.2), על הקפאת הבנייה בשכונת גליל ים בעיר. זאת לאחר שבעיריית הרצליה התקבלה הודעה כי המדינה מקפיאה בפועל את הסכם הגג עם הרצליה, דבר שימנע את בניית מחלף הרב מכר, את העתקת המכון לטיהור שפכים (המט"ש) וזאת לצד עיכוב פתרונות ניקוז והקמת תשתיות נוספות בשכונה בפרט ובעיר כולה.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

 

בנוסף, עולה כי במסגרת פרויקט מחיר למשתכן בגליל ים המדינה לא עומדת במחויבותה לעירייה למכסה משמעותית של דירות עבור בני העיר, אשר עליו הוסכם במסגרת הסכם הגג.

 

לפיכך, החליטה הבוקר הוועדה המקומית על הקפאת  כל עבודות הבנייה והפיתוח בגליל ים, עד שניתן יהיה לוודא כי מימוש זכויות תושבי הרצליה לדיור בר השגה ואיכות החיים של התושבים בשכונה בפרט ובעיר בכלל - יובטחו ויישמרו.

 

במסגרת "דיור למשתכן", בגליל ים אמורות להיבנות כ-1,800 יחידות דיור, מהן כ-440 דירות מיועדות לבני העיר במחיר למשתכן והמדינה אינה עומדת במחויבות זו.

 

ראש עיריית הרצליה משה פדלון הבהיר כי "כראש העיר עומדות לנגד עיניי, לצד הרצון לבנות יחידות דיור עבור תושבי העיר ועבור הזוגות הצעירים שרוצים להמשיך לגור בה, גם הדאגה לתשתיות ראויות שיתאימו לגודל האוכלוסייה, כמו גם הבטחת איכות החיים הטובה בעיר. בשל החלטות המדינה, אשר בפועל מהוות נסיגה מהסכם הגג ופוגעות באופן ישיר בתושבי העיר, הוועדה המקומית החליטה על הקפאת הבנייה בגליל ים. העירייה ממלאת את ההתחייבויות שלה בנושא פיתוח השכונה ונמשיך בכך - אך בהיעדר החלטת המדינה לקדם את התשתיות להן התחייבה, לא ניתן יהיה לגור בשכונה ולכן לא נוכל לאפשר את המשך הבנייה והפיתוח". 

 

לאור זאת, הנחה ראש העיר את החברה הכלכלית להקפיא את עבודות הפיתוח של הכבישים, הדרכים והתשתיות הציבוריות.

   

  

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525