אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

במסגרת חודש האישה - הוקרה של עיריית הרצליה לתושבות העיר

סיפוריהן של 12 "נשים פורצות דרך" נאספו לחוברת שתחולק במוסדות החינוך
24/02/2019
במסגרת חודש האישה - הוקרה של עיריית הרצליה לתושבות העיר (הגדל)

 

עיריית הרצליה מנציחה את הנשים הראשונות בעיר שפילסו דרך והטביעו את חותמן בעיר לדורות. בעירייה החליטו להוקיר 12 נשים בולטות, תושבות העיר, וייחדו להן חוברת "נשים פורצות דרך". לרגל יום האישה הבינלאומי וחודש האישה המצוין בהרצליה, תחולק החוברת לתלמידות ותלמידי בתי הספר היסודיים. במקביל, יתקיימו בבתי הספר בעיר הרצאות השראה אשר יוקדשו לפעילותן של הנשים הללו.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

 

החוברת "נשים פורצות דרך" מביאה את סיפוריהן מעוררי ההשראה של נשים שלא ויתרו כשנתקלו בקשיים, או בחוסר צדק ואפליה, והובילו מגוון יוזמות למען העיר ותושביה בשנותיה הראשונות. בין הנשים שסיפורן מובא בחוברת ד"ר דשה אהרונסון, הרופאה הראשונה של הרצליה, מרגוט קלאוזנר, ששינתה את חיי התרבות והתקשורת בארץ, רחל מולק, המורה הראשונה, סוניה שילוח האחות הראשונה, בת ציון מירסקי החברה הראשונה בוועד המושבה ועוד.

 

ראש העיר משה פדלון אמר "כל אחת מהנשים הללו ניחנה בעוצמה אישית ובחזון שהובילו אותן בדרך לא סלולה לעמוד מול קשיים ומכשולים לא קלים, אבל הן לא ויתרו ופרצו את הדרך לנשים שבאו אחריהן. חשוב שילדי העיר יכירו ויעריכו את גודל העשייה שלהן ויפנימו את ההכרח בשוויון בין המינים".

 

מ"מ וסגנית רה"ע הממונה על תיק החינוך והנשים בהרצליה, איה פרישקולניק, אמרה: "חוברת זו נועדה לאפשר לנו להכיר, להעריך ולהוקיר תודה למספר נשים שניפצו את תקרת הזכוכית, רשמו הישגים יוצאי דופן והותירו חותם של עשייה בעיר הרצליה. חשיפת סיפורן בפני תלמידות ותלמידי העיר נועד להוות עבורם דוגמה". 

 


 

מצ"ב החוברת

 

 

   

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525