אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

שתי קבוצות רובוטיקה של "יד גיורא" העפילו לתחרות הבינ"ל ב-F.L.L

ניצחו בתחרות הארצית לאחר שגברו על עשרות קבוצות מרחבי הארץ
26/02/2019
שתי קבוצות רובוטיקה של "יד גיורא" העפילו לתחרות הבינ"ל ב-F.L.L (הגדל)

 

הישג כפול לחטיבת הביניים "יד גיורא": קבוצת רובוטיקה מכיתה ט' וקבוצת רובוטיקה מכיתה ח' הגיעו למקום הראשון בתחרות הרובוטיקה  הארצית של ה- F.L.L  וייצגו  את ישראל בתחרות הבינלאומית. נושא התחרות השנה, לצד התיכנות, היה חקר החלל וכל קבוצה נדרשה לייצר סטארט-אפ בנושא.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

 

התחרות שהתקיימה בירושלים התפרשה על יומיים, שני ושלישי. ביום שני השתתפו שלוש קבוצות מ"יד גיורא" כאשר בסיומה אחת מהן זכתה במקום הראשון ב"מקצועיות אדיבה" והעפילה לשלב הגמר הבינלאומי. קבוצה נוספת קטפה את המקום השני. למחרת זכתה קבוצה נוספת מהחטיבה במקום הראשון על פתרון חדשני ואף היא תיסע להתמודד בתחרות העולמית.

 

המחקר של קבוצת הרובוטיקה מכיתה ט' עוסק בבעיה של הידרדרות המצב הנפשי של אסטרונאוט עקב שהות ארוכה בחלל, והפתרון שהציעו הטסת ארבעה כלבים, שישמשו כחברים. הקבוצה אף תכננה עבורם מרחב מחיה מיוחד, שבו יוכלו למשל לפרוק אנרגיות.

 

המחקר של קבוצת הרובוטיקה מכיתה ח' עסק בבעיית הקאה התוקפת אסטרונאוטים בזמן שהם הולכים על הירח. התלמידים פיתחו תוספת לקסדה כולל צינור שיונק את הפליטה ומעביר אותה לשקית חיצונית וכן הוסיפו חומר ציפוי, בהשראת פרח הלוטוס, לקדמת הקסדה.

 

זו שנה רביעית ברצף שחטיבת יד גיורא מגיעה לשלב הבינלאומי בתחרות.

 

ראש העיר משה פדלון בירך על הזכייה ואמר "ההישג הכפול של חטיבת יד גיורא הוא הביטוי הטוב ביותר להשקעה המסיבית שלנו בחינוך על כל היבטיו, תוך שימת דגש מיוחד על נושאי מדעים ומתמטיקה".

 

סגנית ראש העיר איה פרישקולניק אמרה "הזכייה, ובמיוחד העובדה שמדובר בזכייה רביעית ברצף, הן תעודת כבוד למערכת החינוך של הרצליה, שהיא מהמובילות בארץ".

 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "יישר כוח לתלמידים, לצוות בית הספר ולמערכת החינוך העירונית המצוינת שלנו, שיחד מובילים להישגים בולטים בכל התחומים".

 


 

בתמונה: תלמידי הקבוצה המנצחת עם המדליות.
צילום: עיריית הרצליה. 

 

   

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525