אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

שנה של פעילות קהילתית והכנה לצה"ל

תשעה חיילי נח"ל הגיעו השבוע להרצליה וישהו בה שנה שלמה
26/03/2019
שנה של פעילות קהילתית והכנה לצה"ל (הגדל)

 

תשעה חיילי נח"ל מגרעין "באר" של תנועת השומר הצעיר, הגיעו השבוע להרצליה וישהו בה שנה שלמה, שאותה יקדישו לפעילות בנושא ההכנה לצה"ל ולפעילות קהילתית במתנ"סים בעיר.

 

החיילים פועלים בהרצליה מטעם חיל חינוך, כאשר המסלול של חברי הגרעינים בנח"ל מורכב משירות של שנה וחצי בתפקידי לוחמה, פיקוד וחינוך, ולאחר מכן הם ממשיכים את השירות בעשייה חינוכית וקהילתית ברשות המקומית שאליה הם נשלחים, תחת הכותרת "המשימה הלאומית". זו השנה הראשונה שבה הפרויקט פועל בהרצליה.

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני


עפ"י התכנית, החיילים מדריכים בשעות הבוקר בבתי הספר התיכוניים בעיר, שם הם שוקדים על הכנת התלמידים לשירות קרבי ומשמעותי לצה"ל, ובשעות אחר הצהריים הם מדריכים קבוצות נוער במתנ"סים הפרושים ברחבי העיר ובקן השומר הצעיר בשכונת נחלת עדה.  

 

בחודשים האחרונים עמלו עובדי מחלקת צעירים ומחלקת נוער וקהילה בעיריית הרצליה, בשיתוף עם הצבא ותנועת השומר הצעיר, על הכנת השטח לקראת קליטת החיילים בעיר.

 

ראש העיר משה פדלון אמר "הפעילות המשותפת של העירייה, הצבא ותנועות הנוער תורמת להגברת המוטיבציה של בני הנוער להתגייס, להיערך טוב יותר לגיוס ולפנות למסלול שירות משמעותי שיתרום להם וגם לנו כחברה".

 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "עיריית הרצליה פועלת רבות לכך שהחינוך בעיר, הפורמלי והבלתי פורמלי, יכלול הקניית ערכים של מעורבות ואיכפתיות בקהילה ובחברה, וכחלק מכך אנו רואים גם את ההכנה של בני הנוער לשירות צבאי משמעותי".בתמונה: ראש העיר משה פדלון ומנהל מחלקת צעירים בעירייה אהרון גורל עם חיילי הנח"ל.
צילום: דוברות העירייה.

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525