אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

האקתון יזמות חברתית 2019

בני הנוער בהרצליה מציגים דרכים להתמודד עם סוגיות חברתיות המעסיקות את רובנו
12/03/2019
האקתון יזמות חברתית 2019 (הגדל)

 

עיריית הרצליה, בשיתוף עם תוכנית 'בשביל' של האגודה להתנדבות, ערכה האקתון יזמות חברתית בחטיבות ביניים בעיר. מדובר באירוע השיא של תכנית חינוכית המאפשרת לבני הנוער להכיר את ערכי האחריות הקהילתית ולרכוש כלים המסייעים לניהול אזרחות פעילה.   

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

למשך יום אחד ישבו תלמידי ותלמידות כיתות ט' בקבוצות כדי לגבש ולהציג פרויקטים מעשיים העונים על בעיות חברתיות מרכזיות שמעסיקות אותם. בסיום ההאקתון נבחרו שלושה מיזמים מכל חטיבה אשר יעפילו להאקתון יזמות חברתית הארצי שיתקיים בחודש אפריל.

 

בין המיזמים שהוצעו ע"י התלמידים שיעורי ספורט המחולקים לפי רמות ולא לפי מגדר, עמוד אינסטגרם נגד החרמות ומעשי בריונות בבתי הספר ולתמיכה בילדים שחווים קשיים חברתיים ופלטפורמה דיגיטלית לחיזוק דימוי הגוף והדימוי העצמי של הנוער.

 

התכנית 'בשביל' פועלת בהרצליה מזה חמש שנים בשכבות ט' ומסייעת בקידום מעורבות חברתית מעצימה ומשמעותית של התלמידים. במסגרת התכנית העירונית 'אזרחות פעילה', תלמידי הרצליה מתנדבים ומעורבים בפעילויות חברתיות למען הקהילה.

 

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "אני מברך על כל פעילות שמקדמת ומעודדת בני נוער ומבוגרים לפעול על פי ערכי אחריות ומעורבות חברתית, ואני שמח שתלמידי העיר מעורבים בנושא וגם יוזמים פרויקטים חברתיים שמעידים על איכפתיות ורצון לעזור".

 

מ"מ וסגנית רה"ע הממונה על החינוך, איה פרישקולניק, אמרה: "שמירה על חינוך ערכי שמעצים את התלמידים ומקדם מעורבות חברתית משמעותית היא חלק בלתי נפרד מחזון העירייה וממדיניותה". 

 בתמונה: תלמידים מגבשים פרויקט במסגרת ההאקתון.
צילום: עיריית הרצליה.

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525