אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

עיריית הרצליה החלה בהקמת נציגויות דיירים בבניינים המשותפים ביד התשעה

התכנית כוללת את הריסת בתי השכונה הקיימים והקמת שכונת מגורים עירונית חדשה
27/03/2019
עיריית הרצליה החלה בהקמת נציגויות דיירים בבניינים המשותפים ביד התשעה (הגדל)

 

התכנית לפינוי בינוי של שכונת יד התשעה עולה שלב - בימים אלו מתחילה עיריית הרצליה בתהליך של גיבוש נציגויות הדיירים בבניינים שמולם יתנהל תהליך קידום התכנית.

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

  

תכנית פינוי-בינוי יד התשעה כוללת את הריסת בתי השכונה הקיימים והקמת שכונת מגורים עירונית חדשה תחתם. שכונת המגורים החדשה תכלול גם שטחי ומבני ציבור ושטחי תעסוקה ומסחר. מדובר בפרויקט בהיקף אדיר אשר יחד עם ההתחדשות העירונית נותן ביטוי לשימור אופייה של השכונה. בימים הקרובים, יגיעו נציגי מינהלת ההתחדשות העירונית, הפועלת בשכונה, אל המשפחות המתגוררות בשכונה וימסרו להן מידע והסברים על מהות התהליך ובחירת הנציגים מכל בניין.

 

כידוע, בשכונה פועלת מינהלת התחדשות עירונית מטעם העירייה שתפקידה לתת מידע שוטף והכוונה לתושבים בעת התהליך. המינהלת כוללת נציגי עירייה, נציגי התושבים בשכונה ונציגי היזמים שהצעותיהם נבחרו. מטרת התהליך של הקמת נציגות מכל בניין היא לסייע בהתארגנות הדיירים במבנה המיועד להתחדשות עירונית ולשמש כנציגתם מול בעלי המקצוע, הרשות המקומית ומוסדות התכנון. הנציגות היא גורם האמור לתווך בין הדיירים לעירייה, להעביר מידע ולבנות יחסי אמון. יש לציין כי הנציגות אינה ישות משפטית ואינה מוסמכת לחתום בשם בעלי הנכסים ולהחליט החלטות מהותיות בפרויקט.

 

התהליך יחל בבניינים ברחוב זיסו שבשכונה ובמהלך השבועות הקרובים יפנו אל תושבי הרחוב ובעלי הנכסים - גורמי עירייה ממינהלת ההתחדשות העירונית ויזמנו אותם למפגשים לצורך מתן מידע ובחירת נציגות דיירים.

 

ראש העירייה משה פדלון אמר "עיריית הרצליה פועלת למען קידום איכות החיים והמגורים של תושבי יד התשעה. יחד עם נציגי התושבים נוכל לקדם את התכנית מתוך שיתוף והבנה לטובת העיר והתושבים".

 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "תכנית פינוי בינוי ביד התשעה היא מהלך חשוב אשר ישפר משמעותית את איכות המגורים והמרחב הציבורי במקום, העירייה פועלת בשילוב התושבים כדי שהיא תצא לפועל בצורה הטובה ביותר". 

 


 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525