אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

הרצליה מחבקת את העולים הצעירים

14/05/2019
הרצליה מחבקת את העולים הצעירים (הגדל)

  

ראש עיריית הרצליה משה פדלון ומ"מ וסגנית ראש העיר הממונה על תיק החינוך והנשים, איה פרישקולניק, הגיעו ביום שני השבוע לכפר הנוער רזיאל והתרשמו מקרוב מתוכנית ההתנדבות "עולה לעתיד - התנדבות" הפועלת במקום מזה כארבעה חודשים ביוזמת מחלקת ההתנדבות העירונית. 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 


"תכנית עולה לעתיד - התנדבות" הינה מסגרת לימודית חברתית ייחודית, הראשונה מסוגה בישראל, אשר מקדמת תהליך קליטה רך ומכיל עבור ילדים עולים חדשים ממדינות חבר העמים המגיעים למערכת החינוך העירונית. במפגש השבוע סיפרו הילדים על קליטתם ותרומתה של התוכנית.

 

במערכת החינוך היסודי בהרצליה משולבים כיום כ-30 ילדי עולים חדשים והתוכנית מתבצעת פעם בשבוע, בימי שני, בין השעות 18:00-14:00. התלמידים העולים מגיעים היישר מבתי הספר שבהם הם לומדים, מקבלים ארוחת צהריים ולומדים עברית עם מורה לעברית. לאחר השיעור מקבלים התלמידים סיוע בהכנת שיעורי בית ע"י תלמידים חונכים מכיתות ט'-יא', שחלקם לא מזמן היו בעצמם עולים. כל הפעילויות, ארוחות הצהריים ואנשי המקצוע הם בהתנדבות. החונכים הם חלק מתכנית "מעורבות חברתית" הפועלת בכל בתי הספר העל יסודיים בעיר ונועדה לעודד עשייה ותרומה חברתית.

 

ראש העיר משה פדלון אמר "אני שמח על הפעילות היפה אשר נותנת ביטוי לכך שהרצליה פועלת לחיזוק וחיבור בין כל האוכלוסיות בעיר, על מנת להעצים את תחושת המסוגלות שלהם והחיבור שלהם לעיר ולמדינה".

 

מ"מ וסגנית רה"ע הממונה על תיק החינוך והנשים, איה פרישקולניק, ציינה: "משמח לראות את נכונותם של כל הגורמים המעורבים להירתם ולפעול למען קליטתם של הישראלים הצעירים החדשים".
 


 

בתמונה: ראש עיריית הרצליה משה פדלון עם התלמידים העולים המשתתפים בתכנית בכפר רזיאל.

צילום: עיריית הרצליה.

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525