אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני         קבילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה      צלילי קיץ 2019 - צפו בתוכנייה

הישג בינלאומי לחט"ב יד גיורא

4/06/2019
הישג בינלאומי לחט"ב יד גיורא (הגדל)

  

הישג לחטיבת הביניים "יד גיורא": קבוצת רובוטיקה מכיתה ט' יצגה את מדינת ישראל בתחרות הרובוטיקה העולמית של ארגון ה- FLL, אשר נערכה השנה באורוגוואי, וזכתה במקום השני בקטגוריית החדשנות והאסטרטגיה. התלמידים חקרו ופיתחו כלי עזר לאסטרונאוטים הנמצאים בחלל כדי לעזור להם בהתמודדות עם הקושי הרגשי הנובע מתחושת הבדידות והריחוק מהבית.

 

נושא התחרות הבינלאומית השנה, לצד התכנות, היה חקר החלל וכל קבוצה נדרשה לייצר סטארט-אפ בנושא. זו הפעם הרביעית שקבוצות הרובוטיקה מחט"ב יד גיורא עולה לתחרות הבינלאומית.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

המחקר של קבוצת הרובוטיקה מכיתה ט' עוסק בבעיה של הידרדרות המצב הנפשי של אסטרונאוט עקב שהות ארוכה בחלל. הפתרון שהציעו היה הטסת ארבעה כלבים, שישמשו כבני לוויה. הקבוצה אף תכננה עבורם מרחב מחיה מיוחד, שבו יוכלו לפרוק אנרגיות. לצד קבוצת הרובוטיקה מכיתה ט' הגיעה לתחרות גם קבוצת רובוטיקה מכיתה ח' בחטיבת יד גיורא, לאחר שתי הקבוצות זכו במקום הראשון בתחרות הרובוטיקה הארצית של ה- F.L.L.

 

ראש העיר משה פדלון בירך על הזכייה ואמר "ההישג העולמי של חטיבת יד גיורא הוא הביטוי הטוב ביותר להשקעה המסיבית שלנו בחינוך על כל היבטיו, תוך שימת דגש מיוחד על נושאי מדעים ומתמטיקה".

 

מ"מ וסגנית ראש העיר איה פרישקולניק אמרה: ״זהו הישג מעורר גאווה וכבוד למערכת החינוכית העירונית. נמשיך לקדם מערכת החינוך חדשנית ויוזמת כדי שהתלמידים יוכלו לממש את מלוא כישרונותיהם".

 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "יישר כוח לתלמידים, לצוות בית הספר ולמערכת החינוך העירונית המצוינת שלנו, שיחד מובילים להישגים בולטים בכל התחומים". 

 

  


 

בתמונה: חברי הקבוצה הזוכה מיד גיורא

צילום: חט"ב יד גיורא

 

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525