אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הרצליה תקיים כנס עירוני בנושא אלימות

כך נקבע בדיון של הוועדה למניעת אלימות שהתכנסה בסוף השבוע
5/11/2012
הרצליה תקיים כנס עירוני בנושא אלימות (הגדל)

 

עיריית הרצליה מתכוונת לקיים כנס עירוני לבני הנוער בנושא אלימות, שבו יוקצה מקום נרחב לשמיעת קולם של בני הנוער בסוגיה. כך עולה מדיוני הוועדה למניעת אלימות בעיריית הרצליה, שהתכנסה בסוף השבוע, וקיבלה דיווח על מטרות הכנס והצעות לאירועים שייכללו בו.

 

בנוסף, חברי הוועדה האזינו לסקירה על מקרי האלימות שדווחו בתשע"ב באתר העירוני ובפורטל החינוכי, וכן על פרישת מצלמות בעיר - בפארק, בספורטק ובחוף הים.

 

בפני המשתתפים גם הופיעו אנשי סיירת ההורים, שעדכנו על פעילות הסיירת ודיווחו על הקמת סיירת נוספת שתפעל במסגרת המשמר האזרחי, וכן אנשי משטרה שדיברו על הקשר הישיר בין אלימות לאלכוהול וסמים, וציינו כי חלה ירידה במכירת אלכוהול לקטינים.

 

עוד הוסיפו כי בארבעת החודשים האחרונים חלה ירידה בשיעור מקרי האלימות מ-264 ל-214. הם גם הצביעו על כך שכיום יש שימוש גם בפגיון ובמספריים לביצוע מעשי אלימות.

 

בין הסיכומים שהתקבלו בוועדה, נקבע כי בכינוס הבא הוועדה תבחן מספר תוכניות שבתי ספר מפעילים למניעת אלימות.

 

פעילות הוועדה למניעת אלימות, שבראשה עומדת ראש העירייה יעל גרמן, וחברים בה בכירי העירייה, נציגי המשטרה אנשי החינוך, ועדי הורים, היא חלק מהמאבק העירוני למיגור תופעות של התנהגויות פוגעניות וכוחניות.

 

טובה רפאל, סגנית ראש העיר, שניהלה את דיון הוועדה: "האלימות היא נגע הפוגע בכל חלקי האוכלוסייה ואסור להיכנע לו. אני מקווה שהכינוס שאנו מתכננים לבני הנוער יעזור לנו לשפר את התוכנית הקיימות כדי שנוכל להתמודד טוב יותר עם הבעיה".

 


 

תמונה מדיון הוועדה למניעת אלימות
צילום: ג'קי רבינוביץ

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525