אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הפקעת שטחים לשם יישום דיור בר השגה - ראש מינהל התכנון במשרד הפנים תומכת בהצעת עיריית הרצליה

יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, אשר שלחה מכתב בנושא לשר הפנים: "מדובר במטרה חשובה. מרגע שיתאפשר לנו נוכל להוסיף דיור בר השגה גם על מבני ציבור".
13/11/2012
הפקעת שטחים לשם יישום דיור בר השגה - ראש מינהל התכנון במשרד הפנים תומכת בהצעת עיריית הרצליה (הגדל)

 

 

עיריית הרצליה עברה את המשוכה הראשונה בדרך להשגת פתרון לדיור בר השגה: ראש מינהל התכנון במשרד הפנים, בינת שוורץ, הביעה תמיכה בהצעה שהעירייה העלתה ולפיה יש להפקיע שטחים שנמצאים ברשות כדי להקים עליהם דיור בר השגה.

 

מדובר במהלך שעשוי לאפשר בנייה במסגרת דיור בר השגה בכל הארץ, ולא רק בהרצליה.

 

הפקעת שטחים עבור דיור בר השגה אינה כלולה בסמכויות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, ונדרש לשם כך אישור של שר הפנים. לאור זאת פנתה העירייה בחודש יוני לשר אלי ישי.


במכתבה לשר הפנים כתבה יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה: "לאחר לימוד הנושא, החליטה מועצת העיר כי צרכי התושבים מחייבים קידום פתרונות שכירות לטווח ארוך (עד 10 שנים), של דירות בנות 3-4 חדרים... בדקנו את הנושא מבחינה פיננסית, ומצאנו כי העירייה מסוגלת לממן ממשאביה יחד עם שותפים מהמגזר הפרטי את בניית הדירות שישמשו לדיור בר השגה במודל הנ"ל. אין ביכולת העירייה לממן את רכישת הקרקע".

 

לאור זאת העלתה גרמן במכתבה את ההצעה: "ברור שהפתרון הטבעי ביותר הוא שהעירייה תהיה רשאית לבנות על קרקע, ביעוד ציבורי שבבעלותה".

 

בתשובה לעיריית הרצליה כתבה ראש מינהל התכנון במשרד הפנים: "אני תקווה כי העבודה שנעשתה בהרצליה תצלח ותהווה מודל לדיור בה השגה במקומות נוספים".

 

יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, בירכה על מכתבה של בינת שוורץ ואמרה: "לכל אחת מהעיריות יש שטחים ציבוריים ואני מאמינה שרשויות רבות יעשו בהם שימוש לטובת דיור בר השגה. מדובר במטרה כל כך חשובה ולכן מרגע שיתאפשר לנו נוכל להוסיף דיור בר השגה גם על מבני ציבור, כמו גני ילדים ומתנ"סים".

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525