אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               

הרצליה עם הדרום: אירוח משפחות בעיר, יום כיף לילדים ועוד

20/11/2012
הרצליה עם הדרום: אירוח משפחות בעיר, יום כיף לילדים ועוד (הגדל)

   
יחד עם הדאגה לדרום, עיריית הרצליה פעלה גם להסדרת הביטחון בעיר.
יעל גרמן ראש העירייה: "אנו במצב של 'שיגרה דרוכה', פועלים בתיאום עם פיקוד העורף ועושים את כל הנדרש על מנת לאפשר שהייה בטוחה בעיר".

 

 ← לצפייה בתמונות

 

 

מאות מתושבי הדרום - ילדים ומשפחות, שהגיעו להרצליה ביוזמת העירייה במהלך מבצע "עמוד ענן", זכו לאירוח חם ולשלל פעילויות ואטרקציות.

 

כבר בתחילת המבצע יזמה העירייה את אירוח בני משפחות מהדרום בבתים של תושבי העיר. לשם כך תוגבר המוקד העירוני ומידע על אפשרות האירוח הועבר לכל אמצעי התקשורת. ואכן, ההצעות לארח והבקשות לאירוח לא איחרו לבוא כשאנשי המוקד העירוני פועלים כדי לקשר בין הפניות.


גם ילדי הדרום שנשארו ביישוביהם נהנו בהרצליה מפסק זמן מאזעקות, ירי טילים ושהייה מתוחה במקלטים. בהרצליה הם נהנו מהצגות, סרטים ומגוון פעילויות במוז"ה, בספורטק ובמתנ"סים וגם פעילות ימית.


לארגון האירוח התגייסו כל הגורמים: האנסמבל, התיאטרון העירוני, המרינה, הספורטק, מועדון הכוכב השמיני, מתנ"ס בית פוסטר על כל צוותו ובני הנוער של פרויקט פנאן , שהביאו מספר שעות של הפוגה, צחוק והטענת מצברים להמשך.

 

עוד התגייסות יפה בעיר: איסוף צעצועים ומשחקים לשם העברתם לילדי הדרום. נקודות האיסוף הן בבתי הספר.

 

בעקבות מבצע "עמוד ענן" וירי הטילים גם לעבר אזור גוש דן, התנהלה עיריית הרצליה במצב שראש העירייה יעל גרמן הגדירה כ"שגרה דרוכה". מאז תחילת המבצע, ביצעו גרמן, צוות הגורמים המקצועיים מכל אגפי העירייה ונציגי פיקוד העורף מדי בוקר וערב הערכת מצב על מנת להיערך בהתאם למצב המשתנה.


בשלב זה ביצעה העירייה את הפעולות הבאות:
← הוספת אנשי צוות ומתנדבים המתגברים את המוקד העירוני, כדי לתת מענה מהיר ויעיל לפניות התושבים 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע.
← העירייה קיבלה החלטה לפיה יועברו כל הילדים הלומדים בגנים שבהם יש תקרת רביץ אל גנים או בתי ספר שבהם יש מרחב מוגן. מדובר ב-11 גנים שבהם בוצעה העברה.
← העירייה ממשיכה ביוזמת אירוח משפחות וקבוצות מאורגנות של ילדים מהדרום. צוות מיוחד הפועל במסגרת המוקד העירוני, מקבל פניות הן מתושבי הדרום המבקשים להתארח בעיר והן מתושבי הרצליה המעוניינים לארח, ויוצר קשר ביניהם.
← אגף החינוך ומחלקת התרבות הנוער והספורט, פועלים לייזום ימי כיף למאות ילדים שהגיעו מהדרום אל העיר.
← העירייה פתחה את כל המקלטים הציבוריים בעיר למקרה של אזעקה.

 

יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה: "העיר הרצליה נמצאת בימים אלו במצב של 'שיגרה דרוכה'. אנו פועלים בתיאום מלא עם רשויות הצבא ועושים את כל הנדרש על מנת לאפשר לתושבים - ילדים ומבוגרים, את התנאים המיטביים לשהייה בטוחה בעיר. אני רוצה לציין במיוחד את אנשי העירייה, מכל האגפים, שעובדים במסירות ועושים לילות כימים כדי למצוא פתרונות לצרכים המשתנים".

עדכונים שוטפים בדבר ההנחיות העירוניות למצב הנוכחי וקישורים לפיקוד העורף ניתן לקבל באמצעות האתר העירוני ובפייסבוק "עיריית הרצליה".


 

מצ"ב תמונות מביקורי ילדי הדרום בהרצליה צילומים: ג'קי רבינוביץ.
תמונת המוקד העירוני המיוחד צילום: דוברות העירייה.

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525