אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הפרדת האשפה בהרצליה מתרחבת: פח חדש בצבע כתום לאריזות בלבד

החל מהשבוע יוצבו בבתים מיכלים כתומים, שלתוכם יושלכו אריזות. בשלב ראשון זה יקרה במספר שכונות ובהמשך - בכל העיר
14/11/2012
הפרדת האשפה בהרצליה מתרחבת: פח חדש בצבע כתום לאריזות בלבד (הגדל)


סיימת לאכול את הקוטג'? נגמרה המטרנה לתינוק? החל מהשבוע יש בהרצליה פח חדש, שצבעו כתום, המיועד רק לאריזות, כמו למשל קופסאות שימורים, מוצרי ניקוי, אריזות של מוצרי חלב ועוד.

 

בכך עוברת הרצליה להפרדה של הפסולת לשלושה מרכיבים עיקריים, שכל אחד מהם זוכה לפח בצבע שונה: פח כחול - לנייר ולמוצריו, פח כתום - לאריזות, פח ירוק - לכל השאר. הפח הכתום יהיה נגיש ויוצב ליד הפחים הירוקים הקיימים כיום, כאשר הפסולת שתצטבר בתוכו תועבר בנפרד משאר הפסולת הביתית למרכזי מיון והפרדה ומשם - למפעלי מיחזור.

 

 למידע מקיף אודות הפרדת אשפה

 

 השינוי מתבצע מאחר שהפרדת הפסולת הביתית תביא לצמצום כמות הפסולת המועברת להטמנה ובכך לחיסכון משמעותי בניצול משאבי הטבע והסביבה ולהפחתה בזיהום האוויר.

 

השכונות הראשונות שבהן יוצבו פחים כתומים הן נווה ישראל, גני הרצליה, נווה אמירים, גן רש"ל, נחלת עדה, נוף ים, הרצליה פיתוח וחלק ממרכז העיר.

 

יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה: "כעיר המקדמת את נושא הקיימות ואיכות הסביבה זה רק טבעי שהרצליה תהיה בין הערים הראשונות בארץ המפרידות את פסולת האריזות הביתית. בזכות המודעות הגבוהה של תושבי העיר, אני משוכנעת שהרצליה תרשום נתוני הפרדה גבוהים ביותר".
קובי דר, מנכ"ל תאגיד מיחזור האריזות תמיר: "אני מברך את תושבי הרצליה על הצטרפותם למהפכה. יישום הפרדת פסולת אריזות ברשויות המקומיות מאפשר לתושבי הרשויות להצטרף למהפכה הסביבתית ולהשפיע על עתידנו ועתיד ילדינו. אני קורא לרשויות נוספות להצטרף למהפכת חוק האריזות וליישם הסדר הפרדת אריזות בשטחן
".

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525