אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

מסוף תחבורה ציבורית חדש בהרצליה

עיריית הרצליה מקדמת הקמתו של מסוף תחבורה ציבורית זמני, ליד תחנת הרכבת, במקום התחנה המרכזית שתפונה בפברואר 2013
18/12/2012
מסוף תחבורה ציבורית חדש בהרצליה (הגדל)

 

בעקבות פעילות העירייה לסגירת התחנה המרכזית ברחוב בן גוריון, המהווה מטרד תנועתי וסביבתי עבור תושבי העיר, הודיע משרד התחבורה כי התחנה תפסיק לפעול, החל מסוף חודש פברואר 2013. במקביל, עיריית הרצליה מקדמת בימים אלו את הקמתו של מסוף תחבורה זמני, סמוך לתחנת הרכבת, על בסיס תחנות קצה שימוקמו ברחוב בן ציון מיכאלי.


 

 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

     

הצטרפו
לפייסבוק העירוני
תהליך תכנון המסוף, במסגרתו נערכו מספר פגישות עם נציגי משרד התחבורה וחברת מטרופולין, שסייעו בקידום הפרויקט, כלל מספר שלבים עיקריים, ובהם ניתוח הצרכים העירוניים, בחינת חלופות אפשריות, הכנת פרוגרמה מתאימה ואישורה מול הגורמים הרלוונטיים. לאורך כל התהליך עמדה העירייה על דרישתה למקם את המסוף כך שישפר את הנגישות של התושבים לאתרים המרכזיים בעיר.
בסיור שהתקיים ביום שלישי השבוע סוכם על הקמת צוות עבודה משולב, בו ייקחו חלק נציגי העירייה, משרד התחבורה וחברת מטרופולין, שיפעלו יחד לביצוע ההתאמות הנדרשות במסלולי הקווים ולהסדרת מעברם מהתחנה המרכזית למסוף הזמני.

יהונתן יסעור, סגן ומ"מ רה"ע ומחזיק תיק התנועה והתחבורה: "מיקום המסוף הזמני נקבע מתוך חשיבה על צורכי התושבים, לאור הרצון לאחד את כלל גורמי התחבורה הציבורית תחת קורת גג אחת, ובכוונה לשפר את רמת השירות. המסוף החדש, בשילוב עם השינויים הנדרשים בקווי התחבורה הציבורית, יביאו להנגשה של אתרים מרכזיים בעיר, דוגמת פארק הרצליה והיכל אמנויות הבמה, לכלל הציבור."

עוד הוסיף יסעור: "עיריית הרצליה מעודדת את השימוש באמצעי התחבורה הציבורית, כחלק ממדיניות עיר בת קיימא עליה הכרזנו לפני מספר שנים. אני מאמין כי פינוי התחנה המרכזית מחד והשירות שיינתן במסגרת המסוף החדש מאידך, יסייעו הן בהפחתת עומסי התנועה במרכז העיר והן בחיזוק המודעות לחשיבות השימוש בתחבורה הציבורית. אני מודה למשרד התחבורה ולחברת מטרופולין על שיתוף הפעולה בקידום הקמת המסוף".

 

 


 

בתמונה: יהונתן יסעור בסיור עם נציגי משרד התחבורה, חב' מטרופולין והחברה לפיתוח הרצליה

צילום: תומר רבינוביץ

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525