אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

"יש לבטל שיתוף תלמידים במבצעי התרמות 'מדלת לדלת' למען עמותות"

טובה רפאל, סגנית ראש עיריית הרצליה, במכתב למנכ"לית משרד החינוך
31/01/2013
"יש לבטל שיתוף תלמידים במבצעי התרמות 'מדלת לדלת' למען עמותות" (הגדל)


המכתב נשלח בעקבות מקרה השוד של שני תלמידים שהשתתפו בהתרמה עבור אגודת איל"ן.

טובה רפאל, סגנית ראש העירייה: "נוצר מצב שבו הילדים נושאים עימם כסף מזומן, שהופך אותם למטרה עבור גורמים פליליים".


 

 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

     

הצטרפו
לפייסבוק העירוני
בעקבות מקרה התקיפה והשוד של שני תלמידים, שהשתתפו בהתרמה מדלת לדלת לאגודת איל"ן, שאירע לאחרונה בהרצליה, שיגרה סגנית ראש העירייה, טובה רפאל, מכתב אל מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר, ובו בקשה לבחון מחדש את מדיניות שיתוף תלמידים במסעות התרמה כספיים.

"המקרה שאירע הינו נדיר וקשה, והוא הביא אותי להבנה שיש לבחון מחדש את מדיניות שיתוף תלמידים במסעות התרמה כספיים", כתבה רפאל. "יש מידה של סיכון בכך שמערכת החינוך שולחת תלמידים אל בתי אנשים ללא אבטחה, ויוצרת מצב שבו הם נושאים עימם כסף מזומן, שהופך אותם למטרה עבור גורמים פליליים, כפי שאירע הפעם".

רפאל ציינה במכתבה כי "מערכת החינוך בהרצליה מנחילה לתלמידים מגיל צעיר את ערכי הערבות ההדדית, קבלת השונה, ואחריות חברתית". עם זאת, הבהירה כי "כיום, העמותות והארגונים מגייסים כספים באמצעים שונים, כגון: טכנולוגיות של מסרונים, רשתות מסחריות וחברות, אתרי רשתות חברתיות ועוד. למעשה, מבצעי 'הקש בדלת' למיניהם הפכו לבלתי רלוונטיים והיו נכונים לזמנים אחרים, בהם לא היו לעמותות דרכים אחרות לגיוס כספים."

לסיכום, כותבת רפאל, "לאור חוסר היכולת לשלוח את בני הנוער להתרמות בבטחה ולאור העובדה שגיוס כספים ע"י עמותות וארגונים מתבצע בדרכים חלופיות, שימוש בתלמידים להתרמה מבית לבית הפך לשימוש ציני ומיותר ולכן על משרד החינוך לבטלו לאלתר, ולא לחשוף את בני הנוער לסיכונים מיותרים מחוץ לכותלי בתי הספר".

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525