אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               

תלמידי תיכון בהרצליה משחזרים את דיוני ועדת הפיוס של האו"ם מ-1949

19/02/2013
תלמידי תיכון בהרצליה משחזרים את דיוני ועדת הפיוס של האו"ם מ-1949 (הגדל)

עיריית הרצליה מקיימת זו השנה את הרביעית את תוכנית אומ"ה (או"ם היסטורי הרצליה) בבתי הספר העל יסודיים בעיר. במסגרת זו נבחרת מדי שנה החלטה חשובה של האו"ם, הנוגעת להיסטוריה של מדינת ישראל, התלמידים משחזרים את התהליכים שקדמו לקבלתה ומסכמים אותם בכינוס חגיגי.


 

 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

     

הצטרפו
לפייסבוק העירוני
הנושא שנבחר השנה הוא דיוני ועדת הפיוס, שמינה האו"ם ב-1949 במטרה לגבש הסכם שלום כולל וקבוע בין מדינת ישראל למדינות ערב. הוועידה הייתה אמורה לקדם את הסכמי שביתת הנשק שנחתמו בשנה זו, בין ישראל לשכנותיה להסכם שלום. המדינות שהרכיבו את הוועידה היו טורקיה, אה"ב וצרפת. והופיעו בפניה ישראל, מצרים, עבר הירדן, סוריה ולבנון. בוועידה נכח גם נציג הוועד הערבי העליון כנציגם של הפלסטינים.

הסימולציה נערכת במשך יומיים ב-27-28 בפברואר, בהם הנערים מייצגים את הגורמים שהשתתפו - חברות הוועדה ואלה שהופיעו בפניה. לשם כך הם לומדים לפני כן על סוגיות הרלוונטיות למדינות "שלהם" - אינטרסים, עמדות וכו'. בנוסף, הם מאזינים לעדויות ולהרצאות של מומחים ובני משפחות של פליטים.

את התוכנית מובילה סגנית ראש העיר טובה רפאל, הפיתוח והיישום שלה נעשו על ידי אוקי מרושק קלארמן, מנהלת חינוכית של מדרשת אדם, יחד עם אביבה שולמן, מיוזמות תוכנית הסימולציה של האו"ם בארץ. המימון להפעלת התוכנית הוא מתקציב העירייה.

בתי הספר השותפים בתוכנית הם : התיכון החדש, תיכון היובל , מפתן ארז, תיכון הראשונים, תיכון דור, תיכון הנדסאים. חטיבות הביניים בעיר משקיפות על הפעילות.

ראש עיריית הרצליה, יהונתן יסעור: "זוהי תוכנית חשובה שמאפשרת לתלמידים למידה מעשירה ומאתגרת של שורשי ההיסטוריה הישראלית".

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525