אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

עיריית הרצליה הבטיחה את המשך הבעלות הציבורית על חוף השרון

"קהילת ציון אמריקאית" דרשה עבור שטח החוף כ- 200 מיליון ש"ח,
לאחר הליך גישור - רכשה העירייה את השטח בסכום של 12.25 מיליון ש"ח
27/02/2013
עיריית הרצליה הבטיחה את המשך הבעלות הציבורית על חוף השרון (הגדל)


עיריית הרצליה הבטיחה את המשך הבעלות הציבורית על חוף השרון לאחר חתימה על הסכם גישור עם חברת "קהילת ציון אמריקאית".


 

 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

     

הצטרפו
לפייסבוק העירוני
המדובר בשטח של כ- 20 דונם, הנמצא על רצועת החוף, הסמוכה למלון "השרון". השטח היה עד כה בבעלות חברת "קהילת ציון אמריקאית", חברה הנמצאת בימים אלו בהליכי פירוק ואשר בשנות קום המדינה ייצגה בעלי קרקעות, שרכשו קרקעות באזור הרצליה פיתוח.

בעבר, הוחכר השטח ע"י חברת קהילת ציון לחברה לפיתוח הרצליה (חברה שכבר אינה קיימת), בסוף שנות ה-80 נכנסה החברה להליכי פירוק ופנתה לעיריית הרצליה על מנת שזו תפקיע השטח. בסוף שנות ה-90, לאחר הליכי הפירוק, ביקשה החברה מהעירייה לרכוש הקרקע בהפקעה ובשנת-97 קיבלה הוועדה המקומית החלטה להפקיע הקרקע.

"קהילה ציון אמריקאית" הגישה תביעה לבית המשפט בדרישה לפיצויים בגין הפקעת הקרקע. במהלך בירור התביעה, דרשה החברה תשלום של כ- 200 מיליון ₪ פיצוי על הפקעת הקרקע. נוכח הסיכון הכספי העצום, בחרה הוועדה המקומית לבטל ההפקעה בשל הסיכון בתשלום הציבורי הגבוה.

"קהילת ציון אמריקאית" עתרה נגד ביטול ההפקעה בבית משפט המחוזי - שקיבל את טענותיה ועל החלטה זו הגישה העירייה עירעור לבית המשפט העליון.

בהמלצת בית המשפט העליון, התקיים הליך גישור בין הצדדים, אשר הסתיים אמש ובמסגרתו הוסכם כי העירייה תרכוש את הקרקע בסכום של 12.25 מיליון ש"ח.

ראש עיריית הרצליה, מר יהונתן יסעור, ברך על ההחלטה ואמר כי "אני שמח על ההסכם המעביר את שטח החוף לבעלות העירייה, במחיר מופחת משמעותית לעומת דרישות החברה, ובכך מבטיח שהציבור ימשיך ליהנות מרצף רצועת החוף ללא חשש שתעבור לידיים פרטיות".

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525