אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

סקר של מכון 'דחף' בראשית ד"ר מינה צמח במסגרת חודש האשה בהרצליה

54% מתושבי ישראל "מאשימים" את הנשים עצמן בכך שמספרן בקרב ראשי ערים כה מועט
הסקר הוצג בכנס "נשים מעצבות מדינות - בוחרות להשפיע"
4/03/2013
סקר של מכון 'דחף' בראשית ד"ר מינה צמח במסגרת חודש האשה בהרצליה (הגדל)

 
סקר שערכה עיריית הרצליה לרגל כנס נשים מעצבות מדיניות, "בוחרות להשפיע", שהתקיים ביום ראשון השבוע, ועסק השנה בנושא הבחירות - הארציות והמקומיות - מעלה ממצאים מטרידים המדגישים את הצורך בקיומם של כנסים ופעילויות הנותנים בימה לנשים להשמיע את קולן ודעתן.

 


 

 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

     

הצטרפו
לפייסבוק העירוני
לשאלה בסקר על הסיבות לשכיחות הנמוכה של נשים בקרב ראשי ערים ומועצות מקומיות, ציינו 54% מהמשבים גורמים הקשורים בנשים עצמן:

היעדר כישורים לנהל רשות מקומית - 23%, היעדר מוטיבציה - 15%, הימנעות מעיסוק בפוליטיקה והעדפת המשפחה בחלוקת הזמן - 8% כ"א.

30% ציינו סיבות הקשורות בחברה, כגון דעות קדומות המפלות נשים לרעה ואחוות גברים שחוסמת לנשים את הדרך.

באשר למגדר של ראש העיר, מהסקר עולה כי לכמחצית מהנשאלים (52%) אין העדפה. עם זאת, בקרב הנשאלים שיש להם העדפה בין קבוצות המגדר, לגברים עדיפות משמעותית על פני נשים – 33% לעומת 10%. 
 
בסקר נבדקה גם מידת החשיבות המיוחסת לבחירות לרשויות המקומיות, ועל כך השיבו למעלה ממחצית המרואיינים - 58% , כי הבחירות לכנסת משפיעות על חייהם יותר מאשר הבחירות לרשויות המקומיות. רק 21%, חמישית, סבורים שהבחירות לרשויות המקומיות חשובות יותר.

ארבעת הנושאים הקובעים את ההחלטה עבור איזה מועמד להצביע הם: נושאים חברתיים (חינוך ורווחה) - 39%, טיפוח העיר - 24%, תשתיות - 23%, הערכה לרה"ע המכהן - 11%.
 
שאלה נוספת הייתה איזה מועמד עדיף - זה הקשור לרשימה ממלכתית או מועמד עצמאי, ומן התשובות עולה שיש העדפה למועמד של רשימה עצמאית - 44%, לעומת 28% המעדיפים מועמד הקשור לרשימה מפלגתית.


 לחצו לצפייה בממצאי הסקר ←

 
ראש עיריית הרצליה, יהונתן יסעור: "תוצאות הסקר ממחישות את הצורך בהמשך המאבק להגדלת מספר הנשים בתפקידים בכירים במגזר הציבורי ובשוק העבודה. לשם כך אנו מקיימים בהרצליה מדי שנה את "כנס נשים מעצבות מדיניות'. ראוי לתשומת לב גם הנתון כי רוב הציבור מעריך שהבחירות לכנסת חשובות מהבחירות לרשויות המקומיות, בעוד פעילות הרשות משפיעה בפועל על חיי היומיום של כולנו, החל בתשתיות, ניקיון וחינוך".


 

ממצאי הסקר מבוססים על תגובותיהם של 500 אנשים, מדגם מייצג של בעלי זכות הבחירה לרשויות המקומיות. הראיונות נערכו בין ה- 25 ל- 26 בפברואר.

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525