אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

הרצליה תחייב, החל מינואר 2014, תקן בנייה ירוקה גם על תמ"א 38

בכך הופכת הרצליה לעיר הראשונה והיחידה בישראל שגם שדרוג של בניינים קיימים בה יהיה מחויב בתקן בנייה ירוקה
20/05/2013
הרצליה תחייב, החל מינואר 2014, תקן בנייה ירוקה גם על תמ"א 38 (הגדל)


בכנס "בנייה ירוקה" שערך השבוע אגף הנדסה של עיריית הרצליה, הכריז ראש העירייה, יהונתן יסעור, כי החל מחודש ינואר 2014 יחול בהרצליה חיוב תקן בניה ירוקה גם על תמ"א 38, זאת באופן גורף בכל העיר.

 


 

 

 

הירשמו
לדיוור הישיר

     

הצטרפו
לפייסבוק העירוניבכך הופכת הרצליה לעיר הראשונה והיחידה בישראל, שגם שדרוג של בניינים קיימים יהיה מחויב בה בתקן בנייה ירוקה.

כיום הרצליה הינה העיר היחידה בישראל שמחייבת תקן בנייה ירוקה (בערים אחרות מדובר בתקן וולונטרי בלבד) בכל היתר לבנייה חדשה. לדברי ראש העירייה, יהונתן יסעור "העיר הרצליה הכריזה על עצמה כעיר בת קיימא, ההחלטה בדבר התקן מתווספת לשורת החלטות עירוניות המקדמות את קיימות העיר".

יסעור הדגיש כי "זהו צעד חשוב הנועד להביא לכך שגם סביבת המגורים והתעסוקה בעיר יהיו ידידותיות לסביבה ופחות בזבזניות בצריכת משאבי הטבע המוגבלים".

תקן הבנייה הירוקה מתייחס להתייעלות אנרגטית, חיסכון במים, שימוש חסכוני וחכם במשאבי קרקע, שמירה על חיי קהילה בריאים, שינוע ידידותי לסביבה, שימוש בחומרים מקומיים בלבד והתייחסות לאקלים.

מהנס העיר, מייק סקה, הבהיר כי יום העיון ערכה מחלקת ההנדסה בעירייה מאפשר מבט על בנושא הבנייה הירוקה, המדיניות האסטרטגית והחידושים המתרחשים בה. 

נתוני אגף הנדסה מורים כי מאז נדרש תקן הבנייה הירוקה - עלה מספר היתרי הבנייה, וזאת בניגוד לחשש שתחול ירידה במספרם. העלייה מיוחסת לכך שיש בתקן קריטריונים המקצרים את הליכי קבלת ההיתרים עד ל- 3.5 חודשים בממוצע.

 תמונה: אחד הפאנלים ביום העיון
צילום: שון רזניצקי

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525