אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

קיץ בטוח יותר, כששותים פחות: עיריית הרצליה יוצאת בקמפיין הסברה למניעת שתיית אלכוהול

הקמפיין כולל צפייה בהצגה "עדים של אלכוהול"
10/06/2013
קיץ בטוח יותר, כששותים פחות: עיריית הרצליה יוצאת בקמפיין הסברה למניעת שתיית אלכוהול (הגדל)


לקראת חופשת הקיץ והחשש מעלייה בצריכת אלכוהול בתקופה זו בקרב צעירים, יוצאת עיריית הרצליה במסע הסברה רחב היקף הקורא להימנע משתייה חריפה ומפרט את הסכנות הרבות שהיא גורמת. מוות, פציעות קשות, אלימות, התמכרות ועוד.
 


הירשמו
לדיוור הישיר

  

הצטרפו
לפייסבוק העירוני


 

במסגרת הקמפיין, המיועד לנערות ונערים בני 13 ומעלה, צפו כל תלמידי חטיבות הביניים בעיר בהצגה "עדים של אלכוהול", שכתב וביים איקה זהר, המביאה את סיפורם של נערות ונערים והתנהלותם סביב תרבות השתייה לאורך היום והלילה, והסיום כשארבעה מהם נהרגים בתאונת דרכים לאחר שנהגו בשכרות.

ההצגה מתעדת מה קורה להם כשהם שתויים, כיצד הם מאבדים את השליטה על עצמם וכל התופעות ששתייה גורמת, כגון איבוד הכרה, אלימות ועוד. למעשה ההצגה דנה באחריות האישית על חיינו וחיי הקרובים לנו ובמה שקורה לנו ולמשפחות עקב שתיית אלכוהול.

בפני התלמידים גם הוקרן סרטון שהמחיש להם כיצד הם נראים כשהם שיכורים, וכן התקיימה שיחה עם קצין משטרה שהבהיר להם כי מבחינת החוק, שיכרות אינה מהווה סיבה מקלה.\


הקמפיין יכלול גם שלטי חוצות, פוסטרים שיוצבו בבתי הספר, סטיקרים, מידע בפייסבוק, פנייה להורים דרך בתי הספר ושלטי החוצות.

בעיית השימוש באלכוהול החריפה מאוד בשנים האחרונות וגיל הצורכים אלכוהול יורד. לסכנות שבשתיית אלכוהול נוסף החשש כי שתיית אלכוהול בגיל צעיר גורמת לתופעות חריפות יותר בהשוואה למבוגרים. בקיץ, כאשר בני הנוער חופשיים מלימודים וערים עד לשעות מאוחרות בלילה, גוברת הזמינות של השתייה.


הפעילות נבנתה בשיתוף עם נציגי ועד ההורים העירוני, תמר משעניה קליין וערן איפרגן, סגני יו"ר ועד ההורים העירוני, המתנדבים ב"סיירת הורים במדים".

סגנית ראש עיריית הרצליה, טובה רפאל: "שתיית אלכוהול היא סכנה בריאותית להתפתחות המוחית של בני הנוער, גורמת לאיבוד שליטה בהתנהגות המוביל לאלימות, אונס, ונדליזם ועוד. לכן, על הצעירים להימנע מלשתות".


 

מצ"ב תמונה: תמר משעניה קליין (ראשונה מימין), טובה רפאל, סגנית ראש העיר, השחקן ערן בוהם, ערן איפרגן ורוני עבאדי קצין הנוער מהמשטרה בהצגה "עדים של אלכוהול"

צילום: ג'קי רבינוביץ
 
 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525