אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

מועדון הגמלאים בנוף ים ימשיך לעמוד לרשות גמלאי השכונה

כך החליט בג"ץ בעקבות עתירה שהגישה עיריית הרצליה
6/08/2013
מועדון הגמלאים בנוף ים ימשיך לעמוד לרשות גמלאי השכונה (הגדל)מועדון הגמלאים בשכונת נוף ים בהרצליה ימשיך לשרת את הגמלאים עד להסדרת הבעלות עליו, ומכל מקום לא ייעשה בו כל שינוי ללא ידיעת העירייה. זו משמעות פסק דינם מהשבוע שעבר של שופטי בג"ץ, הנשיא גרוניס, המשנה לנשיא נאור והשופטת חיות. 
 


הירשמו
לדיוור הישיר

  

הצטרפו
לפייסבוק העירוני


 

תחילת הפרשה לפני כ-11 שנים, אז החליטה ההסתדרות - שחכרה את המבנה ממינהל מקרקעי ישראל - למכור אותו ליזם פרטי, שביקש להקים במקום מרפאות מומחים. אלא שבמתחם פעל במשך עשרות שנים מועדון גמלאים, ששימש אותם לפעילויות חברה ותרבות והיווה עבורם "בית שני". מכירת המתחם הייתה מבחינתם האות לסגירת המקום ולהוצאתם ממנו.

בצר להם פנו הגמלאים לעיריית הרצליה וזו פנתה, באמצעות עו"ד ליאור כץ, שותף במשרד עורכי-דין ד"ר רענן הר-זהב, לביהמ"ש המחוזי ובהמשך לבג"ץ. לבקשת העירייה הוצאו צווי מניעה זמניים, שאסרו על היזם ועל ההסתדרות להוציא את הגמלאים מהמועדון עד שתתברר תביעת העירייה.

עתירת העירייה לבג"ץ היתה עוד ב-2002 ומאז לא הוכרעה, עקב התפתחויות שונות, כולל מו"מ שלא צלח בין העירייה ליזמים. לאחרונה הגישה ההסתדרות תביעה נגד היזמים לביטול המכירה לאחר שלטענתה לא קיבלה מהם את מלוא התשלומים. במידה שההסתדרות תזכה בתביעתה והעסקה תבוטל, אזי לא יהיה עוד צורך בעתירה לבג"ץ.

ראש העירייה, יהונתן יסעור בירך על ההחלטה והביע את תקוותו שהגמלאים ימשיכו ליהנות במועדון ולקיים בו עוד שנים רבות פעילות שוטפת.
 
 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525