אפשר לעזור?

קישור לדף הפייסבוק העירוני               קהילה בונה עיר - תוכנית המתאר של הרצליה          

טכנולוגיות מתקדמות בחמ"ל העירוני

מדובר בציוד טכנולוגי ובמערכות מידע מתקדמות המהווים כלי משמעותי לקבלת החלטות מהירות בזמן חירום
21/07/2014
טכנולוגיות מתקדמות בחמ"ל העירוני (הגדל)

עיריית הרצליה מפעילה במבצע "צוק איתן" חמ"ל עירוני, אשר מושתת על ציוד טכנולוגי מתקדם ומערכות מידע, ואלה מהווים כלי משמעותי לקבלת החלטות מהירות ועל בסיס מידע זמין ועדכני.

 

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירונירק לשם המחשה, נדמיין שיש פגיעה באחת משכונות העיר. במקרה דמיוני כזה, הרי שהעירייה בזכות המערכות המתקדמות שבידיה, יכולה לקבל מיד תמונה מקיפה של האוכלוסייה באזור - גילאים, האם יש במקום תושבים בעלי מגבלה, נתמכי סעד וכד' ולהגיש להם במהירות שירות המיועד עבורם.

זהו אחד היתרונות של מערכת GIS עם המידע הרחב שהיא מספקת (כ- 50 שכבות מידע בחירום) על אוכלוסייה בחתכים שונים, מפרט של סוגי מבנים בכל מקום, מיגון ומפרט שמתקבל ממערכות ההנדסה; צוברי גז, מקלטים, צופרים ועוד. כמו כן, יש בה חיבור למערכת עם תצלום תלת ממד. במהלך המבצע שוחררה גרסת GIS חדשה בטכנולוגיה מהירה וחדשנית עם יכולות ביצוע גבוהות באופן תצוגת השכבות (טכנולוגית Caching).

מערכת נוספת, המהווה פיתוח עצמי של עיריית הרצליה, היא מערכת לניהול משימות ודרישות בחירום. באמצעות המערכת הזו יש הזנה רציפה של מידע על תמונת המצב והדרישות של מכלולי החמ"ל השונים, והמידע מוזרם לשולחן המרכזי בחמ"ל.

ברמת התשתיות, נעשה שימוש באתר גיבוי לחוות השרתים העירונית, DRP, אשר מושתת על סיבים אופטיים ונותן מענה לרציפות עסקית (BCP) בשגרה ובחירום.

כמו כן מפעילה העירייה מערך תצוגה אינטראקטיבי, כך שאפשר לבצע שרטוטים על גבי מפה שמוצגת באמצעות מקרן אינטראקטיבי ולשמור את המידע ששורטט לצורך תחקור אירועים והפקת לקחים.

מנהל מערכות המידע בעיריית הרצליה, אמיר זיו: "כבעל רקע בתחום מערכות שליטה ובקרה מבצעיות בצבא אני יכול להגיד בסיפוק שמערכות המידע המתקדמות שהעירייה מפעילה מהוות כלי משמעותי ליכולת קבלת ההחלטות בחירום".

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון: "עיריית הרצליה פועלת בעקביות על מנת להיות ערוכה לכל תרחיש. לאנשי מערכות המיחשוב של העירייה תפקיד חשוב באספקת הכלים המתקדמים והיעילים ביותר כדי שנוכל לקבל החלטות במהירות וניתן לתושבים את השירות הטוב והיעיל ביותר בחירום כמו בזמן שגרה".

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525