מתי?

ביום חמישי, ה-26 בספטמבר 2019

בשעה: 20:00

הוסף ללוח שנה 2019-09-26 20:00:00 2019-09-26 00:00:00 Asia/Jerusalem אירוע מוזיקלי - פסטיבל הזמר הישראלי לדורותיו - מנחה: יהודה גרינבוים למידע מלא: https://www.herzliya.muni.il/events/258/ בית קינן - רחוב נתן אלתרמן 51 הרצליה

איפה?

בית קינן - רחוב נתן אלתרמן 51 הרצליה


"בית קינן" מתכבד להזמינכם לאירוע מוזיקלי לכבוד השנה העברית החדשה: פסטיבל הזמר הישראלי לדורותיו - "יש ניגון שעולה מן הסתיו ומרעיד מיתרי הזהב..." (מתוך "ליל סתיו", מילים: חיה כהן).

מיטב השירים והקלאסיקות שנכתבו לפסטיבלי הזמר הישראלי. ערב נוסטלגי ומרגש לכל חובבי הזמר העברי!

מנחה: יהודה גרינבוים - מוסיקאי ומנחה ערבי שירה בציבור. מנהל הקונסרבטוריון העירוני הרצליה.

רקע על האירוע:

בילדותנו, בשנות הששים של המאה הקודמת, עוד טרם "פרוץ" הטלוויזיה הישראלית לחיינו, המתנו מידי שנה ביום העצמאות בציפייה דרוכה למוצאי היום, עם הטרנזיסטור באוזן, לשמוע את תחרות פסטיבל הזמר הישראלי שנערך בירושלים.

עם השנים, עברנו לצפייה בפסטיבל בטלוויזיה בשחור לבן ולאחר מכן בצבע... בין שירי הפסטיבל שזכו בתחרות, ובין השירים שלא זכו, שירים רבים זכו להיכנס לפנתאון הקלאסיקות בזמר העברי, ועד היום אנו מזמזמים ושרים אותם בערגה ובגעגועים לתקופה הנוסטלגית שהייתה ואיננה עוד. בין שירי הפסטיבל שעמדו לתחרות ולשיפוט הקהל נכתבו גם שירים בהזמנה מיוחדת לפסטיבל, מבלי שהועמדו לתחרות. גם בין שירים אלה מסתתרים סיפורים ואגדות השופכים אור חדש על כל התקופה.

בערב פסטיבל הזמר לדורותיו נשיר ונספר בשירי הפסטיבלים שזכו בתחרות, ובשירים שלא זכו בתחרות ואף על פי כן נחשבים לנכסי צאן ברזל בזמר הישראלי. בנוסף, נקנח גם בסיפורים ואנקדוטות אודות השירים שכלל לא השתתפו תחרות אך הטביעו את חותמם על הזמר הישראלי ו"עשו היסטוריה".

רקע על המרצה

יהודה גרינבוים - מוסיקאי, אקורדיוניסט ומנצח מקהלות. עוסק שנים רבות בחינוך מוסיקלי ומזה כ-17 שנים מנהל את הקונסרבטוריון העירוני הרצליה. במקביל לעבודתו בחינוך המוסיקלי, מממש יהודה את אהבתו הגדולה לשירת הרבים ולזמר העברי, ומשלבם יחד בערבי שירה בצוותא ייחודיים שאותם הוא עורך ומנחה.

יחד עם הובלת השירה, הערב 'מתובל' באנקדוטות, סיפורים, תמונות וסרטונים נוסטלגיים השופכים אור חדש על השירים, הרקע והתקופה שבה נוצרו ועל יוצרי השירים והמבצעים. חשיפת הקהל לסיפורים שמאחורי השירים מעצימה את חווית השירה בצוותא.ערבי השירה בציבור בהנחיית יהודה גרינבוים קנו להם שם ומוניטין של חוויה ייחודית ומיוחדת של שירת רבים מרגשת ומהנה מכל/קול הלב והנשמה, עם ניחוחות נוסטלגיים וחיבור אל השירים ומקורותיהם.

האירוע יתקיים ביום חמישי, 26.9.19 בשעה 20:00 בחצר "בית קינן", רחוב נתן אלתרמן 51, הרצליה.

האירוע פתוח לקהל הרחב אך מותנה ברישום בקישור הבא- https://bit.ly/2m7EJZV

נשמח לראותכם!