חודש המודעות לסרטן השד - שנה שנייה בסימן שלמות

 

סרטן השד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בקרב נשים בישראל. ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים עולים סיכויי הריפוי ועל כן חשובה מאד העלאת המודעות בקרב נשים.

מידי שנה מציינים ברחבי העולם את חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד בחודש אוקטובר ומינהל נשים בשיתוף מחלקת הבריאות מציינים זו השנה השנייה את חודש המודעות בסימן שלמות

בשל הסגר, הפעילות עבור תושבות ותושבי העיר תקויים במדיה הדיגיטלית.

 

להלן הפעילויות להעלאת המודעות נערוך תערוכה דיגיטלית של סיפורים ותמונות בה יוצגו מקרי אישיים של נשות העיר הרצליה האמיצות, אשר מספרות על הרגע המפחיד והרגע השלם שלהן. בין המשתתפות השנה נשות העיר: אילנית בלאיש, שרון קדם, אוריה שלומוביץ ואחרות שבחרו לשתף בעילום שם.

 

בנוסף נערוך שתי הרצאות בזום (ZOOM) אשר יפורסמו בעמוד הפייסבוק של מינהל נשים - עיריית הרצליה ובאתר העירוני:

  • הרצאה של אפרת רוזמן עיני "לי זה קרה" 14/10 שעה 19:00. אפרת רוזמן, שהחלימה מסרטן השד, מעבירה הרצאה הומוריסטית על משברים בחיים, ניסים, נקודת אחיזה, נפילות, עליות ועל מה שבאמת חשוב בכדי לצעוד על דרך המלך ולצלוח את המחלה.
  • הרצאה של תמי רוטפלד@tammy manor "כלים מעולם הפסיכולוגיה החיובית להתמודדות במצבי גוף נפש ואתגרי החיים" 22/10 בשעה 11:00. במסגרת ההרצאה תיתן סיפורים מחיי היום יום על התמודדות במצבים מאתגרים וכיצד בכלים פרקטיים מעולם הפסיכולוגיה החיובית אפשר לצלוח תקופות אלו.

 

מה עוד מחכה לנו החודש?

עיריית הרצליה ביחד עם סופרת תושבת העיר קרין אהרון, תתרום 200 ספרים "בגנים טובים" לנשים בעיר המגיעות למשרדי הכוונה של מינהל נשים, מתנסים, ארגוני נשים ויצו, נעמת, עמותת ל.א., איגוד נפגעות תקיפה, מקלטים. התרומה ניתנת מתוך תקווה כי כמו גיבורת הספר כל אחת תמצא את האומץ לשמור על בריאותה למען עצמה ולמען משפחתה ותישאר שלמה!

 

כמיטב המסורת בניין העירייה ובית קינן יוארו בוורד החל מה-12 באוקטובר.

 

אודות מינהל נשים בעיריית הרצליה

מינהל נשים בעיריית הרצליה, הינו גוף ייחודי בארץ שהוקם בשנת 1999 במטרה להוביל את כל סוגיות קידום השוויון המגדרי בהרצליה, בעבור תושבות ותושבי העיר כמו גם עובדות ועובדי העירייה.

המינהל מקיים קשרי עבודה ושיתופי פעולה עם הממשל ועם ארגונים ועמותות העוסקים בשוויון חברתי ומגדרי כגון: הרשות לקידום מעמד האישה, משרדי ממשלה, עמותות, שגרירויות וכן עם האגפים והמחלקות השונות בעירייה. כמו כן, המנהל מעורב ביוזמות לקידום חקיקה, תקנות, הוצאת ניירות עמדה והחלטות המקדמות את השוויון המגדרי והחברתי בעיר.

 

 

חזון מינהל נשים

הרצליה - עיר בה מתקיים שוויון חברתי-מגדרי בכל הרמות - פוליטית, חברתית, כלכלית

שוויון בין המינים הוא אחד מאבני היסוד של כל חברה ואחת הדרכים להשגתו היא עשייה בראייה מגדרית.

עיריית הרצליה, המאמינה ודוגלת בשוויון חברתי-מגדרי הכריזה על עצמה: "העיר שרואה אותך".

הגשמת החזון תתאפשר באמצעות הרכבת משקפיים מגדריים בעת עיצוב המדיניות, הכנת התקציב, תכניות עבודה וחלוקת משאבים, כך שגם נשים, גברים, ילדות וילדים המתגוררים בעיר, כמו גם העובדות והעובדים, יזכו לשוויון מגדרי חברתי.

השוויון המגדרי-חברתי יושג על ידי מתן מענה מודולרי דרך שנים עשר צירים מרכזיים לאורך חייו של אדם, החל מילדות ועד הזיקנה והם: עירייה, מרחב ציבורי, תעסוקה, משפחה, חינוך, רווחה, פנאי, תרבות, ספורט, בריאות, אקדמיה, שיתוף פעולה עם מיזמים בארץ ובעולם.
 

הרצליה - העיר שרואה אותך