הרצליה פותחת במהלך החדשני של "עיר ללא פלסטיק"

החל מחודש יולי אין להשתמש בכלי פלסטיק חד פעמיים לשימוש אישי במשרדי העירייה


 

פרויקט "עיר ללא פלסטיק", אשר נועד לצמצם משמעותית את כמות פסולת הפלסטיק החד פעמי יוצאת לדרך בהרצליה, העיר המובילה באיכות החיים הסביבה, הגנה ושמירה על חופי הים והטבע העירוני, מיחזור הפסולת, בנייה ירוקה, התייעלות אנרגטית עם תאורת לד חסכונית ברחבי העיר ועוד.

 

 

קישום לדיוור ישיר

הצטרפות לפייסבוק העירוני

הירשמו
לדיוור הישיר

   

הצטרפו
לפייסבוק העירוני

 

 

הפרויקט הינו תוצר של שיתוף פעולה בין עיריית הרצליה ועמותת צלול, וזאת במאמץ לצמצם את השימוש בכלי פלסטיק חד פעמיים על מנת לפתור את בעיית זיהום הפלסטיק. בשלב ראשון הצמצום יחול על משרדי העירייה ומאוחר יותר הוא ייושם בהדרגה במוסדות העיר השונים.

 

במסגרת הפרויקט יעברו כל עובדי העירייה הדרכה עיונית בנושא ובנוסף הם גם ישתתפו בסיור למרכז החינוך הסביבתי בחירייה, וזאת על מנת שיוכלו להתרשם בצורה ישירה ומעמיקה מהיקף הנזק שטמון בשימוש בפלסטיק.

 

ביום שני השבוע כתב מנכ"ל עיריית הרצליה, יהודה בן עזרא, לעובדי העירייה ובישר להם כי "החל מחודש יולי אין להשתמש בכלי פלסטיק חד פעמיים לשימוש אישי במשרדי העירייה. במקרים חריגים, כגון ישיבות גדולות מאוד או אורחים, תספק העירייה כלים חד פעמיים מחומרים מתכלים, שלהם עדיפות מבחינה סביבתית. כמו כן, בבניין העירייה החדש אובזרו כל המטבחונים במדיחי כלים לסיוע לעניין זה".

 

"באמצעות פעילות זו", הוסיף בן עזרא, "מצטרפת הרצליה לערים מובילות ומשפיעות ברחבי העולם, ומתעתדת להיות העיר הראשונה בישראל המובילה את המהלך".

 

במכתבו, תיאר מנכ"ל העירייה את נזקי הפלסטיק בציינו כי "מטרות תכנית 'עיר ללא פלסטיק' הן לסייע בצמצום השימוש בפלסטיק אשר הופך לפסולת לאחר שימוש קצר מאוד, לצמצם את כמות האשפה העירונית, וכן לקדם חופים ורחובות נקיים יותר. הפלסטיק החד פעמי משמש אותנו לדקות אחדות, אולם לאחר מכן יגרום נזקים סביבתיים משמעותיים במשך מאות שנים באתרי הפסולת, בשטחים הפתוחים ובים", התריע בן עזרא.
 

 

 

לצפייה בתצוגה מוגדלת

"" 

  

טקסט על גבי המודעה:

 

מה רע בחד פעמי?

השימוש בכוס פלסטיק חד
פעמית הוא למשך מספר
שניות בלבד, אבל הנזקים
ממנה ישארו לדורות רבים!

 

משך ההתכלות הממוצע
של כל הפלסטיק הזה הוא
כ-450 שנה. כלומר, כל
מוצרי הפלסטיק שנוצרו
על כדור הארץ אי פעם –
עדיין נמצאים איתנו! חלקם
הוטמנו באדמה, אך חלקם
עדיין משייטים להם בימים
ובאוקיינוסים ומתפוררים לאיטם

 

כלים חד פעמיים שמושלכים
אינם מתכלים. הם מתפוררים
כתוצאה מהחשיפה לשמש,
לגשם ולרוח, ופוגעים בחי
ובצומח, ביחוד בבעלי החיים
הימיים שאוכלים אותם שכן
חלקי הפלסטיק הקטנים
נראים להם כמזון

 

אנחנו ממליצים, להביא
איתכם את כוס השתייה
האהובה עליכם מהבית,
להתפנק עם כוס קפה אמיתית
ולהפחית פסולת בו זמנית