הרצליה לעזרת הנהגים: מציעה אפליקציה שמעדכנת האם יש חנייה פנויה ביעד שלכם

הניסוי מתבצע בשלושה רחובות באזור התעסוקה - הסדנאות, אריה שנקר והמנופים


כל אחד מכיר את זה: שוב ושוב מסתובבים חסרי אונים בניסיון למצוא חנייה פנויה ולא מצליחים. עכשיו עיריית הרצליה, באמצעות החברה לפיתוח הרצליה, יוצאת בניסוי עם אפליקציה המאפשרת קבלת מידע על הסבירות למצוא חניות פנויות במסגרת חניית כחול-לבן באזור היעד וניווט אליהן. 

האפליקציה, שפיתחה חב' סייפר פלייס, מעודכנת אוטומטית בעזרת תשתיות טכנולוגיות ובכך מאפשרת לקבל מידע בזמן אמת.

הניסוי מתבצע בשלושה רחובות באזור התעסוקה - הסדנאות, אריה שנקר והמנופים, הממוקמים דרומית לרח' אבא אבן והוא מתייחס גם למידת העומס בשלושת החניונים באותם רחובות. הניסוי יימשך עד סוף השנה.

מקומות החנייה בכל נתיב נסיעה צבועים בצבעים שונים, שעפ"י המקרא באפליקציה מספקים מידע על מידת הסבירות למציאת חנייה. כמו כן, בלחיצה על נקודה במפה יוכלו המשתמשים לנווט לנקודה זו בעזרת מפות גוגל או ב-waze. עפ"י תוצאות הניסוי העירייה והחברה לפיתוח הרצליה ישקלו בעתיד את הרחבתו לאזורים צפופי חנייה נוספים.


אז איך מצטרפים? מורידים את האפליקציה "חניה בהרצליה", אין צורך ברישום, או במסירת פרטים אישיים. 

GOOGLE PLAY

APP STORE


ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "הרצליה פועלת בעקביות למען תנועה זורמת וחלקה בכבישים, כשחלק נכבד מכך תופסים כלי הרכב הפרטיים. עבור נהגים אלה אנו דואגים לשפר את מצב החניות בעיר".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין "עיריית הרצליה פועלת בהתמדה על מנת להקל על ציבור הנהגים, כשמציאת מקום חנייה הוא חלק חשוב בכך. אנו מקווים שהניסוי הנוכחי אכן יתרום לשיפור המצב". 


למידע מפורט אודות האפליקציה - דף מידע של חברת סייפר פלייס


תמונות מסך באפליקציה עם הנתונים על מצב עומסי החנייה בכחול לבןתמונת מסך מתוך האפליקציה

תמונת מסך מתוך האפליקציה