אפשר לעזור?

הרצליה מצטרפת לערים מובילות ומשפיעות ברחבי העולם

עיר ללא פלסטיק
עיריית הרצליה, בצעד חדשני ופורץ דרך, משיקה את פרויקט "עיר ללא פלסטיק", בשיתוף עמותת "צלול" והחברה לפיתוח תיירות בעיר, שהופך את הרצליה למובילה עולמית!

 

מה זה אומר "עיר ללא פלסטיק"?
עיריית הרצליה תפעל לצמצום השימוש בפלסטיק ובראש ובראשונה, מוצרי פלסטיק חד פעמיים, במטרה להוריד משמעותית את כמות פסולת הפלסטיק החד פעמי שמייצרת העיר. המהלך יתבצע באופן הדרגתי ומושכל: יתחיל מלשכות ובניין העירייה, ומשם ימשיך למוסדות העיר השונים: גני ילדים, בתי ספר ועוד. עיריית הרצליה תפחית באופן משמעותי את השימוש בכלים חד פעמיים ותעבור לשימוש בכלים חד פעמיים מתכלים על בסיס עמילן תירס, כך שהשפעתם על זיהום הסביבה יופחת.

 

למה זה טוב?
פשוט מאוד - כדי לשמור על הסביבה, החי והצומח, ביבשה ובים, ולהגן על בריאות הציבור. הרצליה היא עיר שחיה את הים והוא חלק בלתי נפרד מחיי התושבים. זיהום הפלסטיק בים הוא אסון אקולוגי נורא, המוביל למותם של מאות אלפי בעלי חיים בכל העולם מדי שנה, ואף מזיק לבני האדם שאוכלים מזון מן הים. 

 

מדובר בפיילוט ראשון מסוגו בישראל, ובכך מצטרפת הרצליה לערים מובילות ומשפיעות ברחבי העולם, כמו מינכן, פריז וניו דלהי, בתקווה כי גם גורמים פרטיים ורשויות אחרות יאמצו יוזמות דומות.

 

 

מנכ"ל עיריית הרצליה - יהודה בן עזרא:
"החל מחודש יולי, אין להשתמש בכלי פלסטיק חד פעמיים לשימוש אישי במשרדי העירייה. למקרים חריגים כגון ישיבות גדולות מאוד או לאורחים, תספק העירייה כלים חד פעמיים מחומרים מתכלים, שלהם עדיפות מבחינה סביבתית. כמו כן, בבניין העירייה החדש אובזרו כל המטבחונים במדיחי כלים לסיוע לעניין זה.  המהלך יגובה בתכנית הסברתית מקיפה וכל עובד ישתתף בהדרכה עיונית וכן בסיור למרכז החינוך הסביבתי בחירייה. ההשתתפות בהדרכות אילו הינה חובה. אני מצפה לשיתוף פעולה מכל עובד ועובדת בעירייה".

 

 

 ""  ""
 ""  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

עבור לתוכן העמוד
 הנהלת העירייה - רח' בן גוריון 22, הרצליה 4678525