תמונה דקורטיבית


גַּמְבָּהצהרון : מה ואיך אוכלים בגן בשעות הצהריים?

בהרצליה פועלת מזה 7 שנים תוכנית תזונה עירונית (או בשמה החדש - גמבה!), מטרת התכנית היא להבטיח איכות תזונתית ותברואתית מצוינת של המזון המוגש בארוחת צהריים, ולקדם הרגלי אכילה נאותים וחינוך לאורח חיים בריא – עבור הילדים והצוותים החינוכיים.

חשוב לנו שתדעו,  לפני הכל – אנו רואים את הילדים לנגד עינינו. התפריט שהרכבנו הוכן במיוחד עבור הילדים והוא כולל 4 סוגי מנות, שמתחלפות מידי יום – חלבון איכותי לא מעובד (בשרי או צמחוני), דגנים מלאים, קטניות מתחלפות וירקות טריים מבושלים. אפילו הוספנו שמן זית טרי איכותי לתיבול טבעי של הארוחה, למי שאוהב/ת.

האוכל בצהרון עומד בסטנדרטים המחמירים ביותר של משרד הבריאות: מבחינת רמות סוכר, נתרן ושומן. האוכל מבושל או אפוי (לא מטוגן), ומפוקח באופן יומיומי וצמוד ע"י צוות התזונה שלנו ברשות.

אנחנו מאמינים כי ארוחת הצהריים בצהרון צריכה להיות כמו הארוחה המשפחתית אצלנו בבית: מנוהלת באווירה נעימה, ריח של אוכל באוויר, הילדים עוזרים ושותפים בהכנות לארוחה ובמהלכה, השולחנות ערוכים עם מפה וכלי אוכל מתאימים,והאוכל – נגיש עבורם על השולחן. אפשר להוסיף שיר קצר שמזמין את הארוחה ואז זו כבר ממש חגיגה.

לפני סיום היום בצהרון, יוגשו לילדים פירות חתוכים וגם חצי כריך מלחם מלא עם ממרח שבוחרים: טחינה גולמית, סלט חומוס, חמאת בוטנים, טונה או אבוקדו בעונה.


יש לכם ילד עם אלרגיה מסכנת חיים בצהרון?
תהיו בטוחים שהסביבה בצהרון נקייה ובטוחה עבורו - ולא כוללת את האלרגן מסכן החיים. נבצע גם התאמה תזונתית לילדכם ולצהרון כדי שהמגוון התזונתי יהיה בטוח ובריא – לכולם.

** עוד דברים שכדאי לדעת:

הגנים והצהרונים שלנו הם ללא פלסטיק בכלל - האוכל מגיע לכן בכלי נירוסטה ומוגש לילדים בכלים רב פעמיים, לצד סכו"ם מתאים.

הדרכות לצוותים ולילדים – הם משהו שאנחנו משקיעים בו מאמצים רבים, כדי לקדם הרגלי אכילה נאותים וחינוך לאורח חיים בריא, וכדי שהילדים יקחו את אורח החיים המוצע להם בגן, גם לבית ולהמשך החיים.

ייעוץ אישי במידת הצורך - צוות התזונה במחלקת הבריאות העירונית יישמח לתת לכם ייעוץ תזונתי אישי ולעזור במסגרת החינוכית בכל הנוגע לתזונה בריאה ואורח חיים בריא.

על מנת לוודא שהקטנטנים באמת מקבלים את כל שנחוץ להם, אנחנו עובדים בשיתוף פעולה ובשקיפות מלאה מול משרד הבריאות, עם מפעילי הצהרונים, ספקי המזון ואיתכם – ההורים.