הדברת מזיקים


הדברת מזיקים

  • עיריית הרצליה מעניקה שירותי הדברת מזיקים מסוגים מסויימים ללא תשלום לתושבי העיר באמצעות פניות למוקד העירוני.
  • הפניות מרוכזות במחלקת מיחזור והדברה, מועברות למדבירים מקצועיים ומטופלות בפרק זמן מקובל בהתאם לנוהלי העירייה.
  • נושאי הטיפול: מכרסמים (עכברים, עכברושים, חולדות), דבורים / צרעות, מקקים (בפתחי ביוב ציבוריים) ויתושים (טיפול והדברה במקווי מים עומדים).
  • לפרטים נוספים אנא התקשרו  למשל"ט מינהל התפעול בין השעות 08:00 - 14:30 
    09-7494420 שלוחה 232 או למספר 09-7743203.
  • לפתיחת קריאה לטובת הדברה אנא מלאו את הטופס המקוון או התקשרו למוקד העירוני - 106.

 


יתושים:

עיריית הרצליה אחראית להדברת זחלי היתושים בגינות הציבוריות, בשטחים הפתוחים ותעלות העיר.  איתור וטיפול במוקדי דגירה בחצרות הבתים הנו באחריות התושבים. יתוש הטיגריס האסייתי מתרבה במקורות מים קטנים בחצרות ובבתים. לקראת סיום עונת הגשמים והתחממות מזג האוויר, הנכם מתבקשים לרוקן כלי קיבול מלאים במים הנמצאים בחצרות, כגון: תחתיות עציצים, אגרטלים, גיגיות, מנגלים וכדומה. הנכם מוזמנים לפנות למוקד העירוני ולעדכן על מקורות מים עומדים הנמצאים בשטחי בנייה או בבתים נטושים, על מנת שנוכל לטפל בהם ביעילות. יחד איתכם נייבש את היתושים.

נתקלתם ביתושים מקרוב - פנו לסיירת עוקץ >>

מייבשים את היתושים


למידע נוסף:

אתר המשרד להגנת הסביבה


כל מה שרצית לדעת בנושא יתושים ולא העזת לשאול

העירייה מעסיקה מנטר ומדביר שמבצעים פעולות ניטור, מניעה והדברה בכל חלקי העיר.

פעולות ריסוס כאלו, אסורות על ידי המשרד להגנת הסביבה, וזאת עקב פגיעתם בבריאות הציבור וחוסר יעילותם. הריסוס הורג רק את היתוש הבוגר, ולכן ללא מציאת והרחקת מקור היתושים, הריסוס יעיל לפרק זמן קצר במיוחד.

במקרים רבים, מקור המפגע ליתושים הוא מהגינה או מחצרות/גינות שכנות. יש לבדוק שאין מקורות מים עומדים בגינה בצורותיהם השונים ומומלץ לפנות גם אל השכנים ולבקש מהם לבצע אותו הדבר. אם עשיתם כל זאת והנכם עדיין סובלים, אנא פנו ל-106.

יש לבקש מהגננת לבצע בדיקה בגן ובחצר הגן ולראות שאין מיכלי מים עומדים (מוקדים רבים מסתתרים בעיקר סביב המחסן). אם עדיין יש בעיה, מומלץ שהגננת תפנה ישירות למוקד 106 על מנת שמנטר היתושים יגיע לסביבת הגן ויאתר את מקור היתושים.

לפנות למוקד 106 אל מנת שאיש מקצוע מטעם העירייה יבדוק את איזור המגורים.

מאז 2005, קיים בארץ מין נוסף של יתוש הנקרא הטיגריס האסיאתי. מן זה מתאפיין בגוף שחור עם פסים לבנים והוא עוקץ בשעות היום ובין ערביים. מין זה מתרבה בעיקר במוקדי מים קטנים לעומת יתוש הקולקס הרגיל. דבר זה מתאפשר לו להתרבות במוקדים רבים בבתי התושבים.

בריכות החורף בפארק הרצליה מנוטר באופן תדיר על מנת למנוע הופעה של זחלי יתושים. במידה ומופיעים שם זחלי יתושים הם עוברים הדברה באמצעות חומרי הדברה ייעודים לגופי מים אקולוגים.