יקירי הרצליה |  תשע"ט- 2019-2018
   

רות רזניק

יחיאל ושדי

ד"ר שלמה קנדלשטיין

ג'וליה ברנס-תמם

תרצה הראל

חנן ומיכה דורפצאון

 יהודה אוריאלי

נילי הראל

ציון דנוך

ד"ר יורם נוימן

טוביה מונד

אראלה שפילמן

דקלה רייגרודסקי

דבורה ויינשטיין

רס"ן (מיל) שמואל אסקרוב

אברהם קציר

ראובן צוק

טובה חפץ


רות רזניק
כלת פרס ישראל וחברת מועצת העיר לשעבר, נודעה בפעילות ציבורית ארוכת שנים בכל נושאי מעמד האישה, פעילות נגד אלימות במשפחה ולמען זכויות האזרח. רבות מפעולותיה היו פורצות דרך וחוללו מהפך במודעות הציבורית לגבי הנושאים שאותם ביקשה לקדם.


יחיאל ושדי
תרם רבות לקהילה, בין השאר בייזום וארגון פרויקט "שכונה תומכת" לסיוע לקשישים, כיו"ר סניף "עזר מציון", כולל הקמת מערך שירות ייעוץ וליווי, חברות במועצה הדתית ועוד.


ד"ר שלמה קנדלשיין
מהאישים הבולטים בשחמט הישראלי שבמשך למעלה מ-40 שנה תרם תרומה משמעותית לפיתוח וקידום השחמט בהרצליה ובישראל בכלל.


ג'וליה ברנס-תמם
כבר כנערה פעם בה החזון הציוני והיא עלתה לארץ בהיחבא בספינת דיג, ללא ידיעת הוריה. כאן לא נתנה למגבלת העיוורון למנוע ממנה לגדל משפחה לתפארת, להיות פעילה במועדון לעיוור ובמועדון צמרות ועוד.


תרצה הראל
רכזת מתנדבים יישובית של תנועת של"מ (שירות לאומי למבוגר), מיוזמי  מפגשים חברתיים לאזרחים ותיקים "בוקר של כיף", "קהילה מטיילת" ברחבי הארץ, מפגשי שיחות בגרמנית, לשיפור השפה.


חנן ומיכה דורפצאון
בעלי חברת פלפוט, תרמו להתפתחות העיר תוך שהם משלבים את דיירי "בית לבצלר" בפעילות החברה. בנוסף, יש לציין את תרומתם לבית הכנסת "אחדות" ותמיכתם בקבוצת הכדוריד "אליצור יאיר הרצליה".


יהודה אוריאלי
על שנים ארוכות של התנדבות, מעורבות ועשייה למען הזולת. מכהן בהתנדבות כיו"ר עמותת בית האבות ברח' הרב קוק, מעורב בספורט בעיר ועוד. נילי הראל, פעלה לחיזוק הארכיון ההיסטורי של העיר ולשיפור הידע של תלמידים על ההיסטוריה של הרצליה. הקימה בהתנדבות מערך ארצי של מתנדבים הפועלים באתרי מורשת ברחבי הארץ. 


ציון דנוך
פועל  שנים רבות למען הזולת בוועדי הורים, בוועד שכונת נווה עמל, בחברה למרכזים קהילתיים ועוד. מתנדב בבי"ח לוינשטיין ובגופים עירוניים נוספים.


ד"ר יורם נוימן
רופא ילדים שהתמחה בהמטולוגיה של מבוגרים ובהמטו-אונקולוגיה ילדים, וטיפל בדורות של ילדים ומבוגרים, וכן בעובדים זרים שידם אינה משגת. לכולם נענה והגיש עזרה במקצועיות, במסירות  ובסבלנות אין קץ. טוביה מונד, פועל לרווחת הגמלאים בעיר, באופן גלוי ובסתר. בין השאר מבקר מרותקים לבית, מסיע קשישים לטיפולים, מבצע עבורם סידורים ועוד. כמו כן הוא פעיל במכללת הגמלאים, בהנהלה ובדירקטוריון של עמותת על"ה.


אראלה שפילמן
ממקימי שי"ל, שירות ייעוץ לאזרח, בהרצליה, אותו הפכה מארגון התנדבותי קטן ליחידה למען האזרח במשרד הרווחה בשיתוף העירייה, המחוברת לכל משרדי העירייה והממשלה.


דקלה רייגרודסקי
במשך 30 שנה הגיעה בהתנדבות למועדון גיל הזהב, היום בית הגמלאי, ולימדה נשים לקרוא ולכתוב. היא לא הסתפקה בכך וגם  הכינה תכנית לימודים אישית לתלמידים, שהיו ברמות שונות של ידיעת השפה.   


דבורה ויינשטיין
פועלת למען שורדי השואה, ומייצגת אותם בעמותה בכנסת. אף יזמה חוק שהתקבל, למתן קיצבה הולמת לשאירים של שורדי השואה. עוסקת גם בתיעוד סיפורה האישי בשואה והעברתו לדורות הבאים.


רס"ן שמואל אסקרוב
בעל עיטור העוז במלחמת יום הכיפורים. במהלך הלחימה נפגע מטנק סורי ופונה לבית חולים, אבל ברח ממנו והשתתף בקרבות עמק הבכא, שם נפגע באופן אנוש ובניגוד לסיכויים הצליח להינצל ולהשתקם.


אברהם קציר
לצד עבודתו באגד הרצליה היה שותף ופעיל בבית הכנסת הגדול בעיר ולאחר צאתו לגמלאות משמש בהתנדבות כגבאי וממלא את התפקיד במסירות ובנאמנות.


ראובן צוק
ייע במשך שנים בהתנדבות לקיים אירועי ספורט בעיר. לאחר פרישתו הוא מקדם  פעילויות לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, ומרכז את נושאי המעורבות החברתית בעיר.


טובה חפץ
הגננת המיתולוגית של הרצליה, שחגגה לאחרונה יום הולדת 100. ב"גן טובה" שהפעילה ברח' ויצמן בעיר החל משנת 1940, גידלה וחינכה את ילדי העיר במשך 46 שנים.