מידע חשוב אודות פארק הרצליה: 

 • שעות פתיחת השירותים: 06:00 - 22:00. 
 • כיבוי התאורה במתקני המשחקים בשעה: 22:00. 
 • שעות פעילות רכבת הפארק: 
 • עד ה-14/8 (כולל) פועלת בין השעות 16:00- 19:30. 
  החל מה15/8 פועלת בין 10:00-14:00 ובין 16:00-19:30.
  לתיאומים נוספים ניתן לפנות ישירות לזכיין בטל- 053-7264144. 
 • מתחם המנגלים פתוח לקהל במשך כל שעות היממה.
 • תאורת שבילי הפארק פועלת במשך כל הלילה.
 • בתי הקפה פועלים עד אחרון הלקוחות.
 • בפארק אין חיבורי חשמל וחל איסור על שימוש בגנרטורים.
 • כניסה עם כלבים לפארק מותרת כאשר הם קשורים ברצועה בלבד. 
 • קיום אירוע בפארק:  מסיבה /יום הולדת בפארק הרצליה / גליל ים/ בית קינן, מותנה באישור מראש על ידי מילוי ושליחת טופס בקשה .                                                                                                 

בברכה, 
הנהלת הפארק


לוגו פארק הרצליה

פארק הרצליה הוקם על שדות חקלאיים ושטחים פתוחים והוא משתרע כיום על פני כ-250 דונם. פארק הרצליה בנוי על שטחי ה"באסה" - בִּיצה בערבית. בתהליכי הקמת הפארק הושם דגש על שמירת המבנה המקורי של שטח ה"באסה" המורכב מגבעות וגאיות ומהפרשי גבהים טבעיים.

בבסיס הרעיון התכנוני הייתה חשיבה ליצור אתר טבע שהמבקר הנכנס אליו מרגיש את הניתוק מהמולת העיר. בשל מיקומו של הפארק, באזור הנמוך בעיר ולאורך מרזבת החוף, השכילו מתכנני הפארק להכיר בנכס הטבע הנופי הייחודי שנמצא בשטח - שלולית החורף והחליטו לשלב חלק ממנה בפארק העירוני. הפארק נחנך באוגוסט 2008. 
 

חורשת מאכל "טנא" 

ברחבי העולם קיים ניסיון מוצלח בעיצוב מערכות חקלאיות כחיקוי של מערכות טבעיות. הרעיון פשוט למדי: נטיעת חורש או יער מאכל המניב תוצרת לתועלת האדם. בפארק הרצליה הוחלט על הקמת חורשת מאכל ראשונה שנטעה על ידי קבוצת תושבים פעילים הנקראת "ותיקים בסביבה". הגבעה נחנכה בקיץ 2016. עד כה ניטעו בגבעה עצי פרי שונים כגון: תות, רימון, אגוז מלך, שקדיות, גוייאבות, פג'ויות, דובדבן, אנונה, וומפי, אפרסמון ומנגו. בעתיד ישתלו גם שיחים שימושיים. 
 

גן מקלט לצמחים - על הגבעה 

גבעה מלאכותית זו הוקמה כנקודה גבוהה מסביבתה במטרה לשמש כתצפית. בשנת 2014 התקיים שיתוף פעולה עם ילדי הכפר הירוק והוחלט על פתיחת "גן מקלט לצמחים" בפארק הרצליה אשר יאפשר לצמחים להתרבות. יצירה של גני מקלט הינה דרך חדשנית בניסיון למנוע הכחדה של מינים וכיום בארץ יש מספר מועט מאוד של גני מקלט. בגבעה שתולים צמחי תבלין ומרפא רבים כמו: קורנית, מרווה, זני לבנדר, רוזמרין, גרניום. וגם צמחים נוספים כגון: בן חצב יקינטון, רקפות ושום מתורבת. 
 

מרכז הצפרות בפארק 

פארק הרצליה מהווה מוקד משיכה לכמות גדולה מאוד של ציפורים ועופות מים. חלקן חורפוֹת, חלקן נודדות וחלקן פשוט "קופצות לביקור" וממשיכות בנדידה. מרכז הצפרות החדש בהרצליה נפתח ב-2017 ומטרתו לחשוף את נושא הצפרות בפני הציבור ההרצלייני ובפני מבקרים אחרים. ללמד ולהכיר את סוגי הציפורים המגיעות לפארק ולאסוף מידע מקצועי על אודותיהן. במסגרת זו החל תהליך של טיבוע ציפורים (ענידת טבעת זיהוי קטנטנה על רגל הציפור) במהלכו צוות מקצועי אוסף מידע ונתונים כגון: משקל, אורך הכנפיים וכד'. הטיבוע מאפשר ללמוד על דפוסי נדידה, תוחלת חיים, גודל האוכלוסייה והתנהגות טריטוריאלית. 
 

בריכת החורף 

בריכת חורף היא מאגר מים עונתי, הניזון בעיקר ממי נגר (גשמים או הצפות של נחלים) רדודים. בריכות החורף מתייבשות בקיץ, ואינן מכילות מים באופן קבוע. בעלי החיים בבריכת החורף מותאמים לחיים בה בשתי תקופות: עונה יבשה - תקופת היובש בה נמצאים מאכלסי השלולית בתרדמה (חלזונות, תולעים וסרטני שלולית קטנים) ועונה רטובה בה מרגע היקוות מים בבריכה היא מתמלאת ביצורים חיים. 
 

בריכת המים המלאכותית 

בריכת המים המלאכותית הוקמה במטרה להוות מאגר מים תפעולי לפארק המשמש כאלמנט נופי. בסמוך הוקמה תחנת שאיבה ובתהליכי גרביטציה, עוברים המים מהבריכה אל תחנת השאיבה. את הבריכה ממלאים במים שפירים בצורה אוטומטית. לכן הבריכה המלאכותית משמשת כיום גם כבריכת נוי וגם כמקור השקיה בפארק. בבריכת המים חיים בנחת מספר סוגי דגים: קרפיון, גַמבּוּזיות ואמנון. אל הבריכה גם מגיעים ציפורים ועופות מים. 
 

ספריית הפארק "קן לסיפור

ספריית הפארק הוקמה במטרה לחבר את המבקרים אל עולם הספר, להתנתק מהטלפון הנייד, לשבת בנחת ולקרוא סיפור טוב. הספרייה היא קהילתית, הציבור מוזמן להשתמש בספרים, להשאיל אותם, להחזיר ואף לתרום ספרים אחרים לרווחת יתר המבקרים. את הספרייה מפעילה ומתחזקת קבוצת "מתנדבי פארק הרצליה" הפועלת בהתנדבות בפארק הרצליה ובבית קינן. 
 

אטרקציות בשטח 

← ברחבי הפארק יש שלושה בתי קפה: מדרום - קפה "גן סיפור", במרכז - "קפה פארק" ובצפון הפארק - בר/מסעדה "פארקר".
← רכבת לילדים פעילה בימי שבת וחג יוצאת לסיבוב ממרכז הפארק ונוסעת לאורך שבילי הפארק. 
← מסלול רכיבה אתגרי "פמפ טרייק" נמצא בצד הצפוני של הפארק. 
שלל פעילויות ומשחקים
← מתקני משחק המיועדים לקבוצות גיל שונות פזורים ברחבי הפארק. 
← אזור מנגלים מוצל ומואר בשעות החשיכה.
← בפארק קיימים מתקנים ייחודיים.
← מוזמנים לבקר אותנו בעמוד הפייסבוק ובקבוצה שלנו ולהתעדכן באירועים ופעילויות של הפארק
הנגשה בפארק הרצליה - אפליקציית RightHear

 


מידע על זכיינים בפארק הרצליה

פארקפה (דף פייסבוק)

בית הקפה השוכן בלב הפארק בסמוך למתקני השעשועים מציע תפריט אוכל מגוון המתאים גם לילדים, שייקים, מיצים בריאים, ארטיקים גלידות ועוד. 
בית הקפה נגיש לכלל הלקוחות ופתוח בכל ימות השבוע החל מהשעה 8:00. 
במקום ניתן לחגוג ימי הולדת ואירועים. 
טלפון להזמנות ובירורים: 09-950-6554