חזור לעמוד ההתנדבויות 

התנדבות בעתות חירום - מחלקת ההתנדבות 

בעת חירום  מתגלה הציבור הישראלי בגדולתו ואחוזי ההתנדבות גבוהים מתמיד. 

מצבי חירום, בהם עלול להתרחש אסון, מביאים איתם חרדה ואי שקט, יחד עם זאת גורמים לנו לאחדות לאומית, לתחושה שאנו חלק מעם ישראל, לביטוי ערבות הדדית וליצירת חוסן חברתי גבוה. 


התנדבות יעילה בחירום מתחילה דווקא בשגרה!

אין ביכולתנו למנוע את האסון הבא, כטבעם של אסונות הם פשוט מתרחשים, ובמפתיע, אולם יש ביכולתנו להיות מוכנים.

בשעת חירום הצורך במתנדבים גובר. הדבר נובע משתי סיבות עיקריות: ראשית, אנשים אשר בשעת שגרה מסתדרים באופן עצמאי, עלולים להפוך לתלויים באחרים בשעת חירום (לדוגמא אוכלוסיית הגיל השלישי), מספרם של נותני הסיוע יורד – חלקם מגויסים למילואים, חלקם נאלצים להישאר בבית עם ילדיהם וחלקם מועברים לתפקידים אחרים. שילוב נסיבות זה יוצר צורך משמעותי בכוח ההתנדבות.

מדינת ישראל תידרש ב"יום פקודה"  לספק מענה הולם. הקושי האמיתי בניסיון להתמודד עם אסון נמצא בחוסר היכולת לצפות את מקום, זמן ועוצמת האירוע. 

כיום אנו נמצאים בתקופה שבה הן הממסד והן גופי החירום קשובים יותר לצורך להתכונן, להיות ערוכים לכל תרחיש.

נדרשת עבודת חשיבה, תרגול ולמידה חוזרת, במטרה להגדיל את היכולת ולשפר את המענה הראשוני המתבסס כולו על הרשות המקומית, גופי הביטחון וההצלה, המתנדבים והאוכלוסייה המקומית. 

השגרה בונה את החירום, והחירום בונה את השגרה. אם נשכיל להבין זאת ולהתכונן מראש להתנדבות בעתות חירום, נצליח לסייע בצורה המיטבית ביותר.

תחום החירום במחלקת ההתנדבות פועל ללא לאות על מנת לייצר, באמצעות כוח ההתנדבות, קשת מענים בהלימה לצרכי מכלולי החירום ברשות. 

 

להצטרפות לכוח ההתנדבות בחירום:

 

 

או התקשר לתחום החירום במרכז להתנדבות 09-9544444